مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی از عرضه دستگاه‌های دانه‌کار تولیدی داخل با یارانه ۵ تا ۷ میلیون تومانی خبر داد.

سیمین غافلی
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۱ ب٫ظ
مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی از عرضه دستگاه‌های دانه‌کار تولیدی داخل با یارانه ۵ تا ۷ میلیون تومانی خبر داد. دستگاه‌های دانه‌کار با یارانه ۵ تا ۷ میلیون تومانی عرضه می شود.

مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی از عرضه دستگاه‌های دانه‌کار تولیدی داخل با یارانه ۵ تا ۷ میلیون تومانی خبر داد.

به گزارش کشاورزنیوز، علیرضا مهاجر در حاشیه ششمین گردهمایی سراسری کشت محصولات زراعی سال زراعی ۹۷ – ۹۸ اظهار کرد: از سال ۹۴ توانسته‌ایم تولید دانه‌های روغنی را بیش از ۷ برابر افزایش دهیم به طوریکه ۳۴۰ هزار تن تولید و ۳۳۳ هزار تن نیز از کشاورزان خریداری شده است.

وی افزود: برای سال زراعتی ۹۷ – ۹۸ تدارک تولید ۳۵۰ هکتار دانه روغنی دیده شده است و برای اولین بار تمام بذر مورد نیاز زارعان را تامین و در اختیار کشاورزان قرار داده‌ایم.

مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: این سطح در مواقعی حتی با ۷۵ درصد یارانه در اختیار کشاورزان قرار گرفته تا مشکلی در روند تولید دانه‌های روغنی در کشور ایجاد نشود.

مهاجر گفت: به کشاورزان توصیه می‌شود که از استفاده بیش از اندازه از بذور خودداری کنند زیرا این امر نه تنها به افزایش تولید کمک نمی‌کند بلکه به تولید نیز آسیب وارد می‌کند.

فروش دستگاه‌های دانه‌کار با ۷ میلیون یارانه دولتی

وی تاکید کرد: در سال گذشته بیش از ۲۵۰۰ دستگاه ریزدانه‌کار به کشور وارد شد و اکنون این دستگاه‌ها بومی شده‌اند و با یارانه ۵ تا ۷ میلیون تومانی در اختیار زارعان قرار می‌گیرد.

مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی در پایان گفت: با توجه به شرایطی که در کشور وجود دارد در سال زراعی گذشته تنها ۲٫۵ درصد به نرخ خرید تضمینی کلزا اضافه شد اما در سال جاری پیشنهاد ما ۳۴۵۰ تومان است که امیدواریم دولت حداقل با نرخ ۳۳۵۰ تومانی موافقت کند تا کشاورزان نیز بتوانند تورم موجود در جامعه را تحمل کنند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار