آغاز خرید تضمینی محصول خرمای شادگان

سیمین غافلی
تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۶ ب٫ظ
آغاز خرید تضمینی محصول خرمای شادگان کشاورزنیوز_رئیس اداره تعاون روستایی شادگان از آغاز خرید تضمینی محصول خرمای شادگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کشاورزنیوز کمال روشن نیا؛ با اشاره به تعیین قیمت خرید خرمای کشاورزان در سال ۹۷، اظهار کرد: امسال هر کیلوگرم خرمای استعمران درجه با قیمت دو هزار و ۹۰۰ تومان است از کشاورزان شادگانی خریداری می‌شود.

وی افزود: همه ساله برداشت این محصول صادراتی در شادگان از نیمه دوم شهریورماه آغاز می شود و از چند روز گذشته مقدمات خرید با تحویل صندوق به  نخلداران آغاز شده است.

رئیس اداره تعاون روستایی شادگان اضافه کرد: قیمت تمام‌شده هر کیلوگرم خرمای استعمران دو هزار و ۹۰۰ تومان است که ۳۰۰ تومان هم بابت هزینه‌ خرید جعبه چوبی از کشاورز اضافه خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین قیمت تمام شده هر کیلو خرمای درجه دو، دو هزار و ۴۵۰ تومان و قیمت هر کیلو خرمای درجه سه، دو هزار و ۱۰۰ تومان که در مرکز خرید آبشار این شهرستان انجام خواهد گرفت.

روشن نیا در پایان گفت: این خرید محصول خرما در شهرستان شادگان با توجه‌ به وضعیت حاد پیش آمده برای کشاورزان و برای حمایت از آنها انجام شده است.

امسال به علت شوری بیش از حد و کمبود و نبود آب، کیفیت و کمیت خرمای شادگان با کاهش فراوان مواجه شده است و نخلداران شادگانی با مشکل مواجه شده اند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار