رئیس تعاون روستایی اندیمشک خبر داد:

تولید ۲.۱ تن بذر گندم در تعاون روستایی اندیمشک

سیمین غافلی
تاریخ انتشار: شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۴ ق٫ظ
تولید ۲.۱ تن بذر گندم در تعاون روستایی اندیمشک کشاورزنیوز_رئیس تعاون روستایی اندیمشک با اشاره به تولید دو هزار و ۱۰۰ تن بذر گندم در تعاون روستایی اندیمشک گفت: این حجم تولید بذر نسبت به سال‌های گذشته افزایش بسیار خوبی داشته است.

خشایار حسینی‌فر در گفتگو با خبرنگارعنوان کرد: ۲۰ درصد بذر گندم مورد نیاز کشاورزان استان خوزستان در شهرستان اندیمشک تولید و به ۱۳ مرکز توزیع بذر گندم استان خوزستان قرار داده شد.

وی با بیان اینکه ۶۷۶ تن از بذر ها شامل ۲۰۰ تن در بخش مرکزی و ۴۷۶ تن در الوار گرمسیری به صورت یارانه‌ای توزیع شد، افزود: یک‌هزار و ۷۴۴ تن بذر در بخش مرکزی و در بخش الوار گرمسیری نیز ۲۸۰ تن بذر توسط بخش خصوصی توزیع می‌شود.

رئیس تعاون روستایی اندیمشک گفت: هیچ‌گونه مشکل در زمینه توزیع سهمیه بذر در اندیمشک نخواهیم داشت و پنج مرکز توزیع بذر در شهر حسینیه، شهر چمگلک، شهر آزادی، سرخکان و مازو در حال انجام خدمت و توزیع بذر سهمیه‌ گندم هستند.

وی با اشاره به تولید دو هزار و ۱۰۰ تن بذر گندم در تعاون روستایی اندیمشک تصریح کرد: این حجم تولید بذر نسبت به سال‌های گذشته افزایش بسیار خوبی داشته است.

حسینی‌فر اظهار کرد: امسال یک‌هزار و ۹۰۰ تن بذر گندم در دو بخش مرکزی و الوار گرمسیری شامل ۲۰۰ تن بذر گندم توسط اتحادیه‌های تعاون روستایی و یک‌هزار و ۷۰۰ تن بذر توسط بخش خصوصی تولید و توزیع انجام شد.

به گزارش خبرنگار، شهرستان اندیمشک در شمال استان خوزستان بیش از ۱۷۰ هزار نفر جمعیت، افزون بر ۷۵ هزار نفر از طریق رمه‌گردانی و کشاورزی امرار معاش می‌کند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار