مسیر فرهنگی باید خلاقانه، نوآورانه و با رویکردی متفاوت باشد

تاریخ انتشار: جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۸ ب٫ظ
مسیر فرهنگی باید خلاقانه، نوآورانه و با رویکردی متفاوت باشد موسی شاعری سرپرست شهرداری و شهردار منتخب اهواز در در مراسم تودیع و معارفه معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی ورزشی  و اجتماعی شهرداری اهواز با اشاره به تجربه و سابقه خود در معاونت فرهنگی گفت: حوزه فرهنگی برای من از اهمیت زیادی برخوردار است و دغدغه های مهم و فرهنگی زیادی دارم زیرا این […]

موسی شاعری سرپرست شهرداری و شهردار منتخب اهواز در در مراسم تودیع و معارفه معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی ورزشی  و اجتماعی شهرداری اهواز با اشاره به تجربه و سابقه خود در معاونت فرهنگی گفت: حوزه فرهنگی برای من از اهمیت زیادی برخوردار است و دغدغه های مهم و فرهنگی زیادی دارم زیرا این حوزه را بسیار تاثیر گذار می دانم.
وی افزود: در همه دوره ها کاستی هایی وجود داشته و ادعا نمی کنیم که بی نقص بودیم یا بی نقص هستیم یا خواهیم بود، قطعا کاستی های فراوانی وجود دارد ولی چشم امید مردم و اصحاب فرهنگ، هنر و مجموعه هایی که مجموعه های اجتماعی هستند بیش از همه به شهرداری اهواز ومعاونت و سازمان فرهنگی ورزشی و هنری آن است.
وی عنوان کرد:  با حضور آقای سراج در راس مجموعه  فرهنگی شهرداری این اتفاق را اتفاق خوبی دیدم و در این مدت هم ایشان عملکرد بسیار خوبی داشتند که به شخصه دوست نداشتم از مجموعه بروند اما با دلایل خاصی که خودشان داشتند و علیرغم میل باطنی استعفای ایشان را پذیرفتم.

این مقام مسئول  گفت: انتظار دارم که نگرش ما به حوزه فرهنگی از قالب کلیشه های تکراری بیرون بیاید و مسئله نوآوری و خلاقیت را همواره مدنظر قرار دهید زیرا این مورد، برگ برنده شما در همه امور خواهد بود.

شاعری با اشاره به تجربه خود در راه اندازی برنامه شبهای بین الحرمین خاطرنشان کرد: هدف از ابداع وراه اندازی چنین برنامه ای جلب توجه در خصوص پیام رسانی این واقعه و گسترش فرهنگ عاشورایی بود.
وی با اشاره به وظیفه اصلی حوزه فرهنگی اظهار کرد: رسالت اصلی در  این مجموعه فرهنگ سازی و آموزش است. وظیفه اصلی این مجموعه این است که در جهت آرمانهای نظام و انقلاب فرهنگ سازی کند و همچنین فرهنگ شهروندی را ارتقا دهد.

شهردار منتخب اهواز خطاب به مدیران خود و با تاکید بر بکارگیری خلاقیت و نوآوری در کارها خاطرنشان کرد: هرچیزی که کلیشه ای و تکراری شود قطعا ملال آور و خسته کننده خواهد بود و نباید مسیری را که دیگران رفته اند و نتیجه نگرفته اند را مجددا تکرار کنیم.
شاعری افزود: مسیر فرهنگی مسیر تصمیم گیری است. به گذشته باید بعنوان چراغ راه و اطلاعات اولیه نگاه کرد اما مسیرتان باید خلاقانه ، نوآورانه  و با رویکردی متفاوت باشد و با نیازهای روز و شرایط فعلی تطابق داشته باشد. به این ترتیب می توانیم مسیری رو به پیشرفت داشته باشیم و این مجموعه پویایی و شادابی اش را حفظ کند.
وی یادآور شد: خلاقیت، نوآوری و ابتکار باعث موفقیت شما می شود و موجب جلب نگاهها به سوی شما خواهد شد.
شاعری در پایان خاطرنشان کرد: یادمان باشد همه ی کارهای ما باید برای خدا و در راه رضای خدا باشد.

گفتنی است در پایان جلسه شهردار اهواز با اهدای لوح تقدیری از زحمات احمد سراج قدردانی کرد و احمدرضا درخشان بعنوان سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری آغاز بکار کرد.


 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار