تیم خبری (اِن اِچ کِی) در منطقه آزاد اروند

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ | ۰۱:۴۰ ق٫ظ
تیم خبری (اِن اِچ کِی) در منطقه آزاد اروند سرویس اقتصادی تنها سازمان ملی پخش برنامه های رادیو- تلویزیونی در ژاپن ( اِن اِچ کِی) به منطقه آزاد اروند سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، این تیم به منظور بازدید از ظرفیت های تجاری و اقتصادی منطقه سفری ۳ روزه به اروند داشتند.

خبرنگاران تلویزیون ملی ژاپن به دعوت و هماهنگی روابط عمومی این سازمان از مرز تجاری شلمچه و شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر دیدن کردند.

در دیدار این تیم خبری با معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی اروند مباحث مختلفی در خصوص حجم سرمایه گذاری، تاثیر تحریم ها، صادرات، بازار عراق و مبادلات با کشورهای همسایه مطرح شد‌.

سیدعلی موسوی در گفت و گو با اِن اِچ کِی، عراق را بزرگترین شریک تجاری ایران دانست و افزود: در خرداد ماه ۱۲۰ هزار عراقی وارد منطقه آزاد اروند شده اند؛ ورود عراقی ها به منطقه و ظرفیتی که بازارهای ما برای این گردشگران به همراه دارد روزانه یک میلیون دلار ارز آوری برای کشور به وجود آورده است.

وی با برشماری ظرفیت های منحصر به فرد اروند نسبت به سایر مناطق آزاد کشور رشد اقتصادی این منطقه را در آینده نزدیک مثبت ارزیابی کرد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار