رکورد زنی های مصرف برق در خوزستان ادامه دارد

تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 4 جولای 2019 | 10:14 ق.ظ
رکورد زنی های مصرف برق در خوزستان ادامه دارد مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه روند مصرف برق در استان همچنان در مدار افزایش است، افزود: در یکشنبه هفته جاری رشد هزار و ۱۱۷           مگاواتی را تجربه و برای دومین بار در خرداد ماه امسال از رکورد پیک سال گذشته عبور کرده ایم. به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه […]

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه روند مصرف برق در استان همچنان در مدار افزایش است، افزود: در یکشنبه هفته جاری رشد هزار و ۱۱۷           مگاواتی را تجربه و برای دومین بار در خرداد ماه امسال از رکورد پیک سال گذشته عبور کرده ایم.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته با مصرف هشت هزار و ۲۷ مگاوات رشد ۱۳.۹۱ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل رخ داده است.
وی بیان کرد: این رشد مصرف که عددی قابل تامل است رکورد پیک هفت هزار ۹۵۱ مگاوات هفته قبل را نیز شکسته است
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان عنوان کرد: پیک بار در سال های ۹۴ تا ۹۷ در ماه های تیر و مرداد رخ داده بود ولی امسال به دلیل گرمای هوا و رشد مصرف، تاکنون ۲ بار در خرداد ماه اتفاق افتاده است.
دشت بزرگ با ابراز نگرانی نسبت به رشد قابل توجه مصرف برق، تاکید کرد: اگر مصرف برق بر همین مدار ادامه داشته باشد پرباری برای شبکه خطراتی خواهد داشت و ممکن است بعضی از تجهیزات دچار مشکل شوند و نیاز به جایگزینی یا تعمیر داشته باشند.
وی تصریح کرد: مدیریت مصرف به معنای مصرف نکردن نیست بلکه به معنای استفاده صحیح از وسایل برقی مورد نیاز به خصوص در ساعت های اوج مصرف ( ساعت ۱۳ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳) است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان پایداری و مدیریت شبکه را یک مقوله مشارکتی با همکاری مصرف کنندگان توصیف کرد و گفت: مصرف کننده ها نقش اصلی را در مدیریت شبکه بر عهده دارند و از آنها می خواهیم در پایداری شبکه برق حتی با خاموش کردن یک لامپ غیر ضروری سهیم باشند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
اهواز
محل كد آمار