استاندار خوزستان:

چهار خط تولید گروه صنعتی فولاد ایران وارد مدار شد

تاریخ انتشار: شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۰:۲۵ ق٫ظ
چهار خط تولید گروه صنعتی فولاد ایران وارد مدار شد استاندار خوزستان گفت: چهار خط تولید گروه صنعتی فولاد ایران در خوزستان پس از مشکلات زیادی که این واحد صنعتی با آن روبه رو بود وارد مدار تولید شده و این نشان می‌دهد امکان راه اندازی و توسعه واحدهای تولیدی مشکل دار وجود دارد. شریعتی روز یکشنبه در همایش بزرگداشت روز ملی صنعت، معدن و […]

استاندار خوزستان گفت: چهار خط تولید گروه صنعتی فولاد ایران در خوزستان پس از مشکلات زیادی که این واحد صنعتی با آن روبه رو بود وارد مدار تولید شده و این نشان می‌دهد امکان راه اندازی و توسعه واحدهای تولیدی مشکل دار وجود دارد.
شریعتی روز یکشنبه در همایش بزرگداشت روز ملی صنعت، معدن و تجارت در سرسرای جلسات سازمان صمت خوزستان که با حضور جمعی از تولید کنندگان و صنعتگران بیان کرد: همراهی و همکاری شرکت فولاد خوزستان برای حل مشکلات شرکت‌های فولادی همچون اکسین، کاویان، نورد لوله و گروه ملی صنعتی فولاد ایران بسیار تأثیر گذار بوده است.
وی گفت: با فشار بیشتر تحریم‌ها انتظار می‌رود که شرکت فولاد خوزستان از شرکت‌های فولادی در این استان حمایت بیشتری داشته باشد.
استاندار خوزستان افزود: امروز فرصت خوبی است تا به مهم‌ترین موتور محرکه اقتصاد خوزستان و کشور یعنی بخش صنعت و معدن توجهی ویژه شود؛ صنعت، معدن و تجارت در تولید، اشتغال، ایجاد ارزش افزوده و درآمدزایی و صادرات از اهمیت ویژه ای در اقتصاد کشور برخوردار است به طوری که سهم این مجموعه، از تولید ناخالص داخلی حدود ۴۰ درصد است.
شریعتی گفت: امروز فعالان صنعت و معدن و مسئولان ارشد خوزستان در حوزه صنعت، معدن و تجارت گردهم آمده اند تا نمایندگان بخش صنعت و معدن به ارایه چالش‌ها و مسایل پیش روی این حوزه بپردازند، از این رو در روز صنعت و معدن، فرصت‌ها و تهدیدهای توسعه‌ای این بخش به بحث گذاشته می‌شود و گزارش‌های ارایه شده، چراغ راهی برای رفع مشکلات موجود و بهبود فعالیت‌های آتی مسئولان است، تلاش برای همگرایی دولت و بخش خصوصی از اهداف این رویداد بزرگ است.
وی ادامه داد: واقعیت امر این است که در اقتصاد مقاومتی، با توجه به وجود ذخایر غنی معدنی و امکانات بالقوه نظیر انرژی فراوان، دسترسی به آب‌های بین المللی و نیروی تحصیلکرده، ضرورت توجه به حضور بخش معدن در آن پررنگ‌تر می‌شود، از این رو بخش معدن با توجه به اثربخشی که در گردش چرخ اقتصاد دارد، امروزه به نماد اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.
شریعتی افزود: ممکن است مسئولان نتوانسته باشند به طور کامل مسایل و مشکلات پیش روی فعالان بخش معدن و صنعت را برطرف کنند اما در هر برهه زمانی تلاش کرده‌اند برخی چالش‌ها را برطرف کنند و تا حد ممکن، بخشی از مشکلات را از روی دوش فعالان صنعتی و معدنی بردارند.
استاندار خوزستان حمایت از تولید داخل با اقداماتی همچون ممنوعیت واردات کالای مشابه خارجی، تشویق صادرات، ارایه تسهیلات کم بهره را در پیشبرد این روند مؤثر دانست.
دراین همایش از تعدادی از صنعتگران نمونه سال ۹۷ خوزستان تجلیل شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار