تاکید شهردار اهواز بر تسریع در آغاز طرح تفکیک از پسماند 

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۲۱:۰۰ ب٫ظ
تاکید شهردار اهواز بر تسریع در آغاز طرح تفکیک از پسماند  شهردار اهواز در جلسه هماهنگی برای شروع عملیات اجرایی طرح تفکیک پسماند از مبدا بر تسریع در آغاز این طرح تاکید کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که با حضور شاعری شهردار اهواز، عالیپور معاون خدمات شهری، قنواتی رییس سازمان مدیریت پسماند و مدیران مناطق هشتگانه و معاونین خدمات شهری آنها برگزار […]

شهردار اهواز در جلسه هماهنگی برای شروع عملیات اجرایی طرح تفکیک پسماند از مبدا بر تسریع در آغاز این طرح تاکید کرد.
به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که با حضور شاعری شهردار اهواز، عالیپور معاون خدمات شهری، قنواتی رییس سازمان مدیریت پسماند و مدیران مناطق هشتگانه و معاونین خدمات شهری آنها برگزار شد، شاعری ضمن آسیب شناسی عدم اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدا در اهواز گفت: موضوع تفکیک پسماند از مبدا یکی از عقب ماندگی های ادواری شهرداری اهواز است و از مرحله ی طرح و ایده فراتر نرفتیم. اما دیگر تاخیر در اجرای این طرح جایز نیست و باید هر چه سریعتر طرح تفکیک از مبدا پسماند که براساس تجارب کلانشهرهای دیگر و شرایط اهواز آماده شده به مرحله اجرا برسد.
وی تشریح کرد: موفقیت این طرح منوط به هماهنگی بین بخشی چه در درون سیستم شهرداری چه در بیرون از جانب مراجع قضایی و انتظامی و مهم تر از همه مشارکت مردم است. طبیعتاً مقاومت ها و مشکلاتی نیز در مسیر اجرای آن وجود دارد که با جسارت و دقت در کار برطرف می شود.
شهردار اهواز دستور داد: کل سیستم شهرداری اهواز موظف به همکاری در اجرای تفکیک از مبدا هستیم.
موسی شاعری با اشاره به اقدام اخیر شهرداری اهواز در زمینه شفاف سازی بیان کرد:  تصاویر وضعیت خدمات شهری در مناطق که این هفته منتشر شده است و لازم است مناطق با جدیت نسبت به برطرف کردن آن اهتمام داشته باشند.
وی یادآور شد: مجدداً اعلام می کنم در پایان مهلت داده شده باید این نواقص برطرف شود. این سامانه کار تبلیغاتی نیست و این عیوب نیز هزینه ای خاصی ندارند و با کمی نظارت برطرف می شوند. به جز تصاویر دریافتی از مردم و رسانه ها، تیمی در مرکز مشغول رسیدگی به این سامانه شامل مستندسازی از نواقص و ارسال آن به مناطق و پیگیری جهت برطرف کردن آنها است.
شهردار اهواز با اشاره به شیوه های ارزیابی عملکرد مدیران اظهار کرد: یکی از معیارهای ارزیابی ها، همین اهتمام در برطرف کردن این نواقص است. پرداخت ترمیم و پاداش نیز براساس عملکرد و ارزیابی ها انجام می شود.
وی افزود: این قبیل اقدامات باعث تقویت نظارت در سیستم شهرداری می شوند.
شاعری با اشاره به ضعف نظارت بیان کرد: متاسفانه وضعیت نظارت در شهرداری بویژه در بخش هایی همچون اجراییات، وضعیت مناسبی نیست و باید تجدید نظر اساسی در اجراییات در سطوح مختلف انجام شود.
شهردار اهواز ادامه داد: کمی دلمان برای شهرمان، جایی که به آن تعلق داریم و خودمان، خانواده هایمان و دوستانمان در آن زندگی می کنیم، بسوزد. ما در برابر مردم متعهد هستیم. قرار نیست صرفاً جایگاهی را اشغال کنیم. هرکس احساس می کند نمی تواند وظیفه خود را انجام دهد، بهتر است برود.
موسی شاعری در پایان گفت: بهرحال شرایط سخت و دشواری داریم و با انبوهی از مشکلات ادواری در جنبه های مختلف مواجه هستیم ولی می توانیم با توکل به خدا و اراده      قوی تر می توان مشکلات را کاهش داد و لازم می دانم از همکارانی که در مجموعه شهرداری در رده های مختلف در حال زحمت کشیدن هستند، تشکر می کنم.
گفتنی است در این جلسه عالیپور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز و قنواتی رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز ضمن تشریح طرح تفکیک از پسماند خواستار همکاری مناطق هشتگانه در اجرای این طرح شدند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار