شهرداراهواز:

کیسون مزدش را از شهرداری گرفت

تاریخ انتشار: جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۲:۰۵ ق٫ظ
کیسون مزدش را از شهرداری گرفت موسی شاعری شامگاه پنجشنبه ۸ شهریور۹۸ در نشست خبری با اصحاب رسانه در نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت با گرامیداشت هفته بزرگداشت دولت با ذکر این که به دلیل شرایط بد کشور درآمدهای شهردای به عنوان نهاد عمومی دولتی کاهش پیدا کرده گفت: افزایش حقوق کارکنان نیز هزینه های جاری شهرداری را افزایش داده است. شاعری […]

موسی شاعری شامگاه پنجشنبه ۸ شهریور۹۸ در نشست خبری با اصحاب رسانه در نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت با گرامیداشت هفته بزرگداشت دولت با ذکر این که به دلیل شرایط بد کشور درآمدهای شهردای به عنوان نهاد عمومی دولتی کاهش پیدا کرده گفت: افزایش حقوق کارکنان نیز هزینه های جاری شهرداری را افزایش داده است.

شاعری با اشاره به تخریب آسفالت های شهر بر اثر فاضلاب و سیلاب، وضعیت آسفالت اهواز را از مطالبات اصلی مردم خواند و اظهار کرد: با اقراماتی که در حوزه درآمدی داشته ایم بالای ۶۷۰ هزار مترمربع از خیابان های اهواز را آسفالت کردیم.

وی با اعلام اینکه ۸۰ درصد شبکه فاضلاب شهر اهواز فرسوده و متأسفانه در ۳۰۰ نقطه بالازدگی فاضلاب داریم افزود: قطعا در بارندگی امسال با مشکل مواجه می شویم و شهرداری زین پس نقاطی از شهر که شبکه فاضلاب آن بروزرسانی شده آسفالت خواهد کرد.

شهرداربا اشاره به اینکه شهر اهواز نیاز به روح، رنگ و لعاب دارد ازفعالیت در پروژه شهید کجباف میدان چهارشیر سابق در دو شیفت خبر داد و اذعان داشت: بعد از سیلاب ایستگاه های پمپاژ و فضای سبز بسیاری آسیب دید ولی عملیات آبیاری فضای سبز اهواز در حال انجام است.

شاعری خاطر نشان کرد: مشکلات بسیار زیاد است و قطعا مردم انتظار ندارند که مشکلات انباشته و گسترده طی سال های گذشته را در مدت زمان کوتاهی حل کنیم اما از کاشت نخل بالغ بالای سه متر ارتفاع درفصل کشت در شهر و بازسازی آبنماهای خراب شده و احداث آبنما در بلوار کارگرنیز خبر داد.

وی با ذکر این مهم که بنا بر خلع ید پیمانکارقطار شهری را داریم یادآور شد:شرکت کیسون جفای زیادی در حق اهواز کرد.

شاعری گفت: موافقتنامه اجرایی ۳۰۰ میلیارد تومانی با قرارگاه سازندگی خاتم برای تقاطع میدان دانشگاه و جمهوری برای یک سالن ورزشی بزرگ که در توافقنامه ذکر شده باید سه شیفته کار کنند.
شهردار اضافه کرد: بهسازی خیابان نادری و امام نیز در دستور کار مشاوره است و کاشت درخت نخل و نصب سایه بان های خیمه ای و تداوم عبور و مرور خودرویی به بحث گذاشته شده و بعد از مشورت با مشاور، کارشناسان و شورای ترافیک نتیجه را با اجرای عملیات به سرانجام می رسانیم.
وی خبرداد: نورپردازی پل ها به دلیل روح بانشاط تر داشتن شهر اهواز در دستور کار است و رنگ آمیزی پل سفید نیز در دستور کار قرار دارد.
شاعری با بیان اینکه دستگاه هایی مثل شرکت گاز و آب و فاضلاب که برای ترمیم شبکه خود حفاری می کنند، وظیفه دارند کار بازسازی و ترمیم آسفالت را انجام دهند ادامه داد: مشکل فاضلاب اهواز مربوط به شهرداری نیست و لایروبی کارون و مدیریت رودخانه نیز بر عهده سازمان آب و برق و روشنایی شهر نیز برعهده سازمان توزیع برق است.

وی گفت: مسئله پارکبان های غیرقانونی و افرادی که به صورت شخصی نسبت به اخذ هزینه از شهروندان اقدام می کنند باید از سوی فرماندار به عنوان مسئول شورای تأمین و همچنین نیروی انتظامی پیگیری شود.
شاعری اضافه کرد: در شهرهای تبریز و تهران وجود آبسردکن با توجه به خنک بودن این شهرها جوابگو است ولی در شهر گرمی مثل اهواز موتور آبسردکن ها جوابگو نیست و در عین حال کیفیت آب شرب اهواز مناسب نیست.
شهردار اهواز بیان کرد: در شهر اهواز کمبود سرویس بهداشتی وجود دارد و مشکل عمده مردم در مرکز شهر است ولی در این نقطه فضایی تحت تملک برای ساخت سرویس بهداشتی نداریم.
وی با بیان اینکه تعداد اتوبوس در شهر اهواز بسیار کم و حدود ۱۳۰ دستگاه در مدار است که برنامه ریزی شده تا به ۱۵۵ دستگاه برسد، گفت: در کشور کارخانه تولید اتوبوس نداریم و از سال ۹۲ دولت هیچ یارانه ای برای این کار اختصاص نداده و برای خرید خارجی به واسطه تحریم ها دچار مشکل هستیم.
شاعری با اشاره به مدار برگشتن ۲۰ دستگاه اتوبوس دست دوم ادامه داد: با استفاده از ظرفیت های هنری در حال احداث ایستگاه های متفاوت و فانتری در دو منطقه شهری هستیم که در آینده نزدیک آن را به کل شهر تسری می دهیم.
شهردار اهواز گفت: برای حضور شهروندان در ایستگاه های اتوبوس نیز یک اپلیکیشن طراحی و با نصب GPS بر اتوبوس ها ساکنان نزدیک به هر ایستگاه امکان رصد زمان رسیدن اتوبوس را دارند تا سر تایم بدون توقف حضور پیدا کنند.
وی با اشاره به اینکه برخی از مدیران مناطق حتی دو ماه حقوق نگرفتند، ادامه داد: کارکنانی که حقوق معوق دارند مربوط به مدیریت های قبلی است ولی تلاش کردیم تا در زمان فعلی هیچ حقوقی معوق نشود و حقوق های معوقه قبلی را نیز به تدریج پرداخت می کنیم.
شاعری گفت: در مهدیس مردم مطالبات بسیاری دارند و اینکه چه دستگاه ها و تعاونی هایی به وظایف خود عمل کردند در جای خود ولی وقتی زیرساختی مثل آب و فاضلاب یا گاز هنوز فراهم نشده امکان آسفالت نداریم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار