شاعری با عملکردش رضایت جامعه اهواز را از شورای پنجم برانگیخت/شاعری نقطه ی قوت شورای پنجم/شاعری امروز تواناتر از زمانی است که معاونت فرهنگی بود

تاریخ انتشار: جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۵ ب٫ظ
شاعری با عملکردش رضایت جامعه اهواز را از شورای پنجم برانگیخت/شاعری نقطه ی قوت شورای پنجم/شاعری امروز تواناتر از زمانی است که معاونت فرهنگی بود شاعری با عملکردش ، رضایت جامعه اهواز را از شورای پنجم برانگیخت شاعری ،نقطه ی قوت شورای پنجم شهردار اهواز و گزارشی از عملکرد شهرداری ها شاعری امروز تواناتر از زمانی است که معاونت فرهنگی بود بسیاری از ما گمان می کنیم شهردار اهواز اگر با ما خوب باشد و هر از گاه زنگ بزند […]

شاعری با عملکردش ، رضایت جامعه اهواز را از شورای پنجم برانگیخت

شاعری ،نقطه ی قوت شورای پنجم

شهردار اهواز و گزارشی از عملکرد شهرداری ها
شاعری امروز تواناتر از زمانی است که معاونت فرهنگی بود

بسیاری از ما گمان می کنیم شهردار اهواز اگر با ما خوب باشد و هر از گاه زنگ بزند و آنچه خواسته ماست را به انجام رساند شهردار خوب و توانا است و در غیر اینصورت، متهم به انواع اشتباهات و انواع تخلفات و صفات منفی است.
از قدیم رایج بوده هر گاه کسی را می خواهیم تخریب کنیم اول به گذشته اش و سپس به اجداد و آبائش نگاه می کنیم، به راه رفتن به سخن گفتنش، و حتا به نوشیدن و غذا خوردنش ایراد می گیریم. این روش جهان سومی بازمانده از خصایل بد نژادی است که متاسفانه در این دنیای جدید هم همواره مد نظر برخی است.
نماد انتصابات مدیران در جامعه ایرانی، عاملی بود که سال های سال باعث بسیاری عقب افتاده گی ها و روند باند بازی ها شد، در حالی که در جهان متمدن کسی که خلاقیت دارد بدون نگاه به سن و گذشته و نژاد راه داده می شود تا به بالاترین حدی که می تواند برسد.
همین نگرش و نگاه است که بعد از ۴ دهه انقلاب بزرگ و شکوهمند جمهوری اسلامی برخی مدیران هنوز بر جایشان نشسته اند و حاضر به ترک پست نیستند، آنان گمان می کنند چون از جوانی مدیر بودند برای همیشه مدیر خواهند ماند و به کسی اجازه ورود به حیطه مدیریت نمی دهند.
در اهواز اما شهرداران بسیاری را در این چند دهه دیده ایم، از مهدوی و هاشمی نژاد و ممبینی و نجفی و شمسایی و سید خلف موسوی و کتانباف تا موسی شاعری. همه دارای نقاط قوت و ضعف بودند، بدیهی است هر کسی اینچنین است، هر کدام کارهای مثبتی انجام دادند، برخی بیشتر و برخی کمتر.
هاشمی زاده در تعریض جاده های شهری اهواز دستی توانا داشت، سید خلف در پل های روزگذر و زیر گذر و تعریض پل کیانپارس، نام آشناست، اما موسی شاعری نزدیک سه ماه است که آمده است، در این سه ماهه، نشان داد که می تواند کاری انجام دهد، چنانکه پایان دادن به پروژه های نیمه کاره، تعمیرات اساسی پروژه هایی که محتاج تعمیر بودند، و طرح هایی که برخی شروع شدند.
شاعری در جوانی مدیر شد، اما آن دوران در کمترین زمان ممکن، معاونت فرهنگی را که اتاقی بیشتر نبود به یک معاونت مجزا و بزرگ با زیرمجموعه های متفاوت تبدیل کرد.
کارنامه اش در معاونت فرهنگی کاملا آشکارا است، بدون وقفه و تلاش بسیار میراثی در خور مدیران پس از خود گذاشت و سپس کنار نهاده شد، به هر دلیل، این روند شهرداری اهواز است.
امروز از آن جوان کوشا و خلاق که در امور فرهنگی بسیار کوشا بود، شهرداری توانا زاده شد، البته از جوانی اش موهایی کم شده و نزدیک به سفید باقی به چشم می خورد.
مثل هر شهرداری برنامه اش را با نیروهایش همراه می کند، انتخابات را هم بسیاری می دانیم که با مسایل مختلف در ارتباط هستند، خواه خوب و خواه بد، اما شاعری در اینکه بشدت توجه دارد و مراقبه شکی نباید کرد.
می توانیم به جرات بگوییم امروز اهواز شهرداری عمرانی – فرهنگی را به چشم می بیند، در کمتر از سه ماه تغییرات در بسیاری ارکان ایجاد کرده، نیروهای جوان جایگزین کرد، بسیار پروژه های نیمه کاره به اتمام رسید و پروژه های جدید کلید خورده، و اعتراضات پرسنل را به حداقل رسانید، به آینده اش خوشبین است، در فکرش طرح های فراوان دارد، اگر کمتر سخن می راند بیشتر کار می کند، پس بدیهی است سه ماه برای او کمترین آزمون است، و تا سال جدید، تغییرات فراوان به چشم خواهیم دید.
شورای پنجم امروز به راحتی می تواند عملکردی قابل تایید را ارایه دهد، اعضا می توانند به حوزه های رای خود بگویند ما فلان کار را کردیم، و این پروژه در زمان ما کلید خورده و به اتمام رسید، و فلان پروژه پوسیده را ما تعمیر کردیم.
به دستور شاعری شهرداری در سه ماه گذشته اقدام به آسفالت کل اهواز کرد که تا کنون متراژ قابل تحصینی آسفالت در شهر انجام شده است و این وضعیت به کیانشهر و دیگر مناطق کم برخوردار هم رسیده است. آسفالت مناطق که کمتر به اینچنین صورتی انجام شده پیش از این در حد لکه گیری بود، اما این بار کل مناطق آسفالت می شوند و در این رابطه با شرکت آبفاضلاب و شرکت گاز هماهنگی هایی شده تا از کنده شدن آسفالت و دوباره کاری پیشگیری شود.
بر خلاف نظر بسیاری از منتقدان، پل شهید کجباف که پروژه ی ناتمام از شورای چهارم است، در دو شیفت در حال انجام است، قول تا آخر سال داده شده است لیکن شاعری اعلام کرده که طی دو سه هفته دیگر عرشه دیگری را هم نصب می کنیم.
همچنین در موافقت‌نامه اجرایی با قرارگاه خاتم‌الانبیا به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان که تقاطع میدان دانشگاه و تقاطع میدان جمهوری و یک مجموعه ورزشگاه بزرگ را شامل می‌شود. زمین کارگاه به قرارگاه داده شده و شاعری از قرارگاه خواسته است که در سه شیفت کار به سرعت صورت گیرد.
امروزه فعالان اجتماعی می توانند به راحتی اعلام کنند عقیم سازی در پناهگاهی بزرگ و مجهز به همراه اکیپ دامپزشکی شروع شده که به مرور زمان گسترش می یابد و مشکلات سگ های بلاصاحب و آلوده به مرور زمان حل خواهد شد.
امروز محل دفن پسماند هم نزدیک به اتمام است و مشکلات عدیده اش در حال پایان گرفتن است. طرح تفکیک از مبدع با کمک نیروهای انتظامی و سازمان پسماند شروع شده است.
فضای سبز در حال توسعه است و قرار است گونه های گیاهی جدید وارد اهواز شود و دیگر ازگونه های قدیمی دوری کرد.
الان می توانیم به طور قاطع بگوییم نگاه سرمایگذاران به اهواز، نگاه ویژه تر شده و در این سه ماه چند تفاهم نامه سرمایه گذاری امضاء شده که این همان دغدغه اصلی بود که در حال اعتماد سازی است.
در طول سه ماه فعالیت گسترده موسی شاعری می توانیم آینده یک مدیر توانا را ببینیم. بدون شک او امروزه به مراتب از زمانی که در معاونت فرهنگی بوده اعتماد بنفس بیشتر دارد، امروز او می تواند برای شهری خدمت‌ کند که در آن زاده شده است، و مسلما او یکی از شهردارانی می شود که همواره از او به عنوان یک شهردار فعال نام برده شود.و آیندگان این انتخاب را تحصین می کنند.
آری حال باید به تک تک اعضای شورای شهر اهواز به خاطر این انتخاب دستمریزاد گفت.شورای پنجم و شاعری قطعا تاریخ تابناکی در شوراها و شهرداری اهواز رقم می زنند.
امید است اعضای محترم شورای شهر و فعالان واقعی اجتماعی اهواز و مسوولان استان از شاعری شهردار جوان و با انگیزه در پیشبرد این توسعه یاری رسان باشند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار