روزانه ۱۰۰ طرح تولیدی کوچک و متوسط در کشور ایجاد می شود

تاریخ انتشار: چهارشنبه 2 اکتبر 2019 | 11:18 ق.ظ
روزانه ۱۰۰ طرح تولیدی کوچک و متوسط در کشور ایجاد می شود رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: در اثر اقدامات این ستاد روزانه حداقل ۱۰۰ طرح تولیدی کوچک و خانگی با مدیریت و دارایی مردم ایجاد و حداقل ۳۰۰ شغل روزانه در کشور تولید می شود که این طرح ها تحت نظارت و بازرسی است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم تفاهم‌نامه همکاری فناورانه در راستای حمایت از تولید داخلی در حوزه‌های انرژی، دامداری و کشاورزی صبح امروز بین ستاد اجرایی فرمان امام و جهاد دانشگاهی امضا شد.

در این مراسم که در محل ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد ، محمد مخبر با اشاره به جایگاه تولید گفت: در راهبردهای اقتصادی بحث‌های متعددی وجود دارد و برخی معتقدند اشتغال زایی باید محور باشد، برخی ایجاد ثبات اقتصادی و کنترل تورم را محور میدانند اما حقیقتا آنچه همه این موارد را پوشش می‌دهد و در شرایط فعلی تنها نسخه نجات کشور است تولید است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی در این ستاد افزود: بهره وری ما ازطریق بهره مندی از نیروهای جهادی و دلسوز و متدین و با اعتماد به نفس ، بسیار بالاست.

مخبر افزود: در اثر اقدامات ناشی از ستاد اجرایی فرمان امام روزانه حداقل 100طرح تولیدی کوچک و خانگی با مدیریت و دارایی مردم ایجاد و حداقل 300 شغل روزانه در کشور تولید می شود که این طرح ها تحت نظارت و بازرسی این ستاد است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام  با اشاره به امضای تفاهم‌نامه جدید گفت: امروز تفاهم‌نامه ای با جهاد دانشگاهی به ارزش حدودی یک هزارو یکصدو پنجاه میلیارد ریال امضا میکنیم  که البته این شروع تولید یک محصولی است که بعدها وقتی به تولید انبوه و بازار می‌رسد قطعا عدد و رقم‌هایش تفاوت خواهد کرد.

وی افزود:طراحی یک مجموعه پمپ درون چاه نفت که نزدیک 162هزار دلار قیمت دارد و ساخت یک دستگاه دکل تعمیراتی هزار اسب بخاری  که با سرمایه‌گزاری 9میلیون دلاری انجام می‌شود،ازجمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

مخبر اضافه کرد: عمده چاه‌های نفت ما به نیمه دوم عمرشان نزدیک می شوند و لذا به این پمپ‌ها و دکل تعمیراتی نیازمندند و لازمه حفظ یا افزایش تولید است.

مخبر با اشاره به سرمایه گذاری 2میلیاردی برای انتخاب 5هزار جنین گاو ممتاز براساس این تفاهم‌نامه افزود: ریسک همه این سرمایه‌گذاری‌ها برای ایجاد رونق تولید درکشور را پذیرفته‌ایم و اگر دوستانمان در جهاد دانشگاهی موفق شدند موفقیت‌‌اش برای آنهاست و اگر ضرر کردند ضررش برای ماست.

احداث گلخانه های هوشمند

در ادامه این نشست حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه به دنبال تجاری‌سازی‌ فناوری‌های هایتک هستیم و به این منظور تصمیم گرفتیم همکاری‌مان با ستاد اجرایی فرمان امام توسعه پیدا کند گفت: ما در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در حوزه‌های بالادستی، میان‌دستی و پایین دستی پروژه‌هایی را خواهیم داشت و در حوزه انرژی و نیروگاهی و مخابرات و فناوری اطلاعات همکاری خواهیم داشت.

وی افزود: در حوزه پزشکی هم بحث سلامت و هم درمان است و در حوزه کشاورزی در حوزه تکنولوژی‌های هوشمندسازی کشاورزی باید به سمت گلخانه‌ها و هوشمندسازی کشاورزی که برای کشور ما مهم است برویم.

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به بخش دام و  اصلاح نژاد دام وطیور در تفاهم‌نامه با ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در تفاهم‌نامه دیده شده که با اجرای این مجموعه‌پروژه ها بتوانیم دو شرکت بزرگ را پایه گذاری کنیم که در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی فعالیت کنند و هم خودشان تحقیقات کنند و هم خود محصول داشته باشند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
اهواز
محل كد آمار