اعلام آمادگی شرکت توسعه نیشکر برای بازسازی کارخانه تصفیه شکر اهواز

تاریخ انتشار: جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ | ۲۰:۲۰ ب٫ظ
اعلام آمادگی شرکت توسعه نیشکر برای بازسازی کارخانه تصفیه شکر اهواز مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از اعلام آمادگی این شرکت برای بازسازی و راه اندازی کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز خبر داد. دکتر ناصری یکشنبه ۱۴ مهر ماه ۹۸ در حاشیه بازدید نمایندگان شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا (وابسته به بانک ملی) از کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز، گفت: […]

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از اعلام آمادگی این شرکت برای بازسازی و راه اندازی کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز خبر داد.

دکتر ناصری یکشنبه ۱۴ مهر ماه ۹۸ در حاشیه بازدید نمایندگان شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا (وابسته به بانک ملی) از کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز، گفت: شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با توجه به تجربه و ظرفیت های موجود، برای بازسازی و راه اندازی دوباره کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز آمادگی و توان لازم را دارد و همچنین می تواند چغندرقند این کارخانه را نیز تامین نماید.

وی با اشاره به تعطیلی ۱۲ ساله کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز، بیان داشت: این کارخانه با داشتن خط تولید شکر از چغندر و همچنین پتانسیل تصفیه شکر ، در حال حاضر تعطیل و تولید آن متوقف شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی افزود: بنا به جلسات تشکیل شده در استانداری خوزستان، نمایندگان شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا از شرکت های وابسته به بانک ملی، جهت ارزیابی وضعیت کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز از این کارخانه بازدید کردند و در عین حال با ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی نیز آشنا شدند.

دکتر ناصری با اشاره به تاکید وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر کشت چغندرقند، گفت: در صورت راه اتدازی کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز ظرفیت لازم برای کشت چغندر قند در اراضی ایشی در واحدهای هفتگانه توسعه نیشکر وجود دارد و میتوان جهت بهبود وضعیت خاک و در تناوب زراعی چغندر قند کشت کرد و ماده اولیه این کارخانه را تامین نمود.

وی اظهار داشت: کشت چغندر در زمین های آیشی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به لحاظ تامین مواد اولیه و همچنین به دلیل بهبود ساختمان فیزیکی خاک و تامین مواد مغذی خاک ،پس از چندین دوره کشت و بهره برداری از نیشکر، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با اشاره به ظرفیت های کارخانه تصفیه شکر اهواز، گفت: در صورت راه اندازی ، این کارخانه پتانسیل بالغ بر ۵۰۰ تن شکر در روز را دارد و ظرفیت مناسبی را برای افزایش تولید شکر در استان ایجاد خواهد کرد.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت “رونق تولید” با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، اظهار داشت: در سالی که مزین به نام رونق تولید است ، احیای صنایع راکد می تواند به عنوان راهبردی موثر در این زمینه برای ایجاد اشتغال و خودکفایی در عرصه تولید، در نظر گرفته شود.

 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار