بیش از‌۲۰۰ تن میگو از مزارع پرورشی‌ آبادان در سال جاری برداشت شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۷ ب٫ظ
بیش از‌۲۰۰ تن میگو از مزارع پرورشی‌ آبادان در سال جاری برداشت شد سرپرست اداره کل شیلات استان خوزستان گفت: در سال جاری با پایان فصل پرورش میگو در آبادان ، از سطح ۱٨۶ هکتار استخر پرورشی مقدار۲۰۸هزار و ۴۶۳ کیلوگرم میگو برداشت شد.

غلامرضا افتخاری نسب در گفت‌وگو با خبرنگار، بابیان این‌که امسال پرورش میگو در سطح ۱۷ مزرعه و ۲۱۸ استخر انجام شد اظهار داشت:بیماری لکه سفید و افرایش‌ قیمت نهاده‌های‌ تولیدی باعث شد پرورش‌دهندگان میگو در چوئبده آبادان نسبت به سال‌ گذشته سرمایه‌گذاری کمتری داشته باشند .

وی افزود: با توجه به اینکه اکثر  این میگوها به سایر کشورها ازجمله چین و کشورهای حوزه خلیج‌فارس صادر می‌شوند نزدیک به یک‌میلیون دلار ارزآوری حاصل می‌شود .

سرپرست اداره کل شیلات خوزستان بابیان این‌که فصل برداشت ماهی نیز در چوئبده آبادان آغاز و تا اواخر آبان‌ ماه ادامه دارد گفت:پیش‌بینی‌ می‌شود سال جاری بیش از ۲۰۰ تن ماهی دریایی تولید شود که ارزش صادرات آن‌ها  پانصد هزار دلار خواهد بود.

افتخاری نسب خاطرنشان کرد: ماهی‌های پرورشی‌ مجتمع چوئبده از دو گونه سی باس و صبیتی هستند .

استان خوزستان به دلیل برخورداری از منابع آبی فراوان سهم به سزایی در تولید ماهی و میگو در کشور دارد به‌طوری‌که در تولید ماهیان گرمابی رتبه نخست کشور و درزمینهٔ آبزی‌پروری نیز رتبه دوم را دارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار