سرپرست فرمانداری دزفول:

لزوم استفاده از فناوری‌های نوین برای تنظیم بازار در دزفول

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۹ ق٫ظ
لزوم استفاده از فناوری‌های نوین برای تنظیم بازار در دزفول به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول صبح امروز ۱۸ دی ماه ۹۸ جلسه ستاد تنظیم بازارشهرستان دزفول به ریاست امید بن عباس سرپرست فرمانداری ویژه دزفول و با حضور دیگر مسئولان ذی ربط شهرستان در سالن جلسات فرمانداری ویژه دزفول برگزارشد. امید بن عباس سرپرست فرمانداری ویژه دزفول  با بیان اینکه تعداد بازرسان برای […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول صبح امروز ۱۸ دی ماه ۹۸ جلسه ستاد تنظیم بازارشهرستان دزفول به ریاست امید بن عباس سرپرست فرمانداری ویژه دزفول و با حضور دیگر مسئولان ذی ربط شهرستان در سالن جلسات فرمانداری ویژه دزفول برگزارشد.

امید بن عباس سرپرست فرمانداری ویژه دزفول  با بیان اینکه تعداد بازرسان برای کنترل بازار دزفول کافی نیست گفت: باید از فناوری‌های نوین برای مشارکت دادن مردم در کنترل بازار استفاده کرد.

وی افزود: جوانان و مبتکران خوبی در سطح شهرستان دزفول وجود دارد که توان تولید اپلیکیش در زمینه کنترل و تنظیم بازار را دارند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول اظهارداشت: سامانه تلفنی ۱۲۴ کارایی خودش را دارد ولی می‌توان با ایجاد یک اپلیکیشن کاربردی و مشارکت مردم، شکایات مربوطه را ثبت و به آنها رسیدگی کرد.

بن عباس با بیان اینکه مردم باید بازخورد شکایت خود را دریافت کنند، افزود: درصورت رسیدگی و اعلام نتایج بررسی شکایت مردم، اعتماد آنها به اداره صمت و سایر دستگاه‌های مربوطه بیشتر می‌شود.

وی بر لزوم تکمیل و تقویت عرضه کالا در شهرستان دزفول تاکید کرد و گفت: وضعیت بازار دزفول باید به صورت تحلیلی بررسی شود و در موارد مشاهده افزایش قیمت نامتعارف در اسرع وقت تصمیم‌گیری لازم صورت گیرد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به نقش بازارچه‌های محله‌ای در توزیع کالاها و اجناس مورد نیاز مردم بیان کرد: شهرداری دزفول با برنامه ریزی دقیق این بازارچه‌ها را در سه نقطه شهر برپا می کند.

وی بر لزوم توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دزفول تاکید کرد و افزود: وجود فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دزفول احساس نمی‌شود حال آنکه این فروشگاه‌ها می‌توانند نقش مهمی در تنظیم بازار داشته باشند.

بن‌عباس ادامه داد: حداقل ۲ شعبه از فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای شهرستان دزفول نیاز است زیرا با فعالیت آنها علاوه بر ایجاد رقابت، دسترسی مردم به کالاها تسهیل می‌یابد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول بیان کرد: انبارهای بنک‌داران، تعاون روستایی، غله و پشتیبانی امور دام باید بررسی و کالاها و اجناس متناسب با نیاز شهرستان برای یک زمان مشخص ذخیره شوند.

بن‌عباس ابلاغ تشکیل کمیته‌ای برای رسیدگی به جرائم و تخلفات صنفی را یادآور شد و گفت: گاهی اوقات باید تصمیمات آنی برای برخورد با یک نظام صنفی گرفته شود لذا انتظار می‌رود اقدام فوری برای تشکیل این کمیته صورت گیرد.

وی با بیان اینکه تعزیرات حکومتی دبیر این کمیته است، افزود: تعزیرات حکومتی در جلسه آینده ستاد تنظیم بازار گرارشی از روند رسیدگی به پرونده‌های صنفی ارائه دهد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول درخصوص تامین کالاهای مورد نیاز شب عید گفت: جهاد کشاورزی و اداره صمت برای تامین اجناس شب عید برنامه‌ریزی کنند.

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای برپایی نمایشگاه شب عید در دزفول افزود: رویه برگزاری نمایشگاه‌ها فقط برای عرضه مستقیم کالا در پاییز و بهار است.

وی برپایی نمایشگاه پاییزه و بهاره را برای حمایت از کسبه سنتی فروش ضروری دانست و افزود: می‌توان با فروش فوق العاده و درنظر گرفتن سیاست‌های تشویقی مردم را به این نمایشگاه‌ها کشاند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول درخصوص اعتراض برخی از کسبه به ویژه مبلمان فروشی‌های دزفول به برپایی نمایشگاه گفت: شیوه‌نامه‌ برپایی نمایشگاه‌ها مشخص است و باید براساس آن در سال آینده برنامه‌ریزی و یک تقویم نمایشگاهی آماده شود .

وی افزود: اولویت در تمامی نمایشگاه‌ها با تولیدی‌ها و کسبه شهرستان است البته ممکن است از خارج از استان هم کسبه و تولیدی بیاید که برای ایجاد رقابت بد نیست.

وی با تاکید بر لزوم برگزاری گشت‌های مشترک تنظیم بازار در دزفول گفت: واحدهای صنفی قانونمند مورد تشویق قرار گیرند و با متخلفان برخورد جدی شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار