مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: اگر شرایط بر همین منوال ادامه یابد تصور بر این است که هیچ مشکلی به لحاظ تامین مواد پروتئینی کشور وجود نداشته باشد.

تاریخ انتشار: سه‌شنبه 14 ژانویه 2020 | 10:49 ق.ظ
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: اگر شرایط بر همین منوال ادامه یابد تصور بر این است که هیچ مشکلی به لحاظ تامین مواد پروتئینی کشور وجود نداشته باشد. به گزارش کشاورزی پرس،حسن عباسی معروفان گفت: با توجه به نزدیکی ماه های پایانی سال و همچنین فرارسیدن ماه مبارک رمضان در تامین و عرضه مواد پروتئینی، گوشت و مرغ و نهاده های دامی کمبودی در کشور نخواهیم داشت. وی ضمن اشاره به وجود ۸۵ میلیون نفر جمعیت و ۲۵ میلیون خانوار در کشور اظهارداشت: […]

به گزارش کشاورزی پرس،حسن عباسی معروفان گفت: با توجه به نزدیکی ماه های پایانی سال و همچنین فرارسیدن ماه مبارک رمضان در تامین و عرضه مواد پروتئینی، گوشت و مرغ و نهاده های دامی کمبودی در کشور نخواهیم داشت.

وی ضمن اشاره به وجود ۸۵ میلیون نفر جمعیت و ۲۵ میلیون خانوار در کشور اظهارداشت: سالانه دو میلیون تن گوشت مرغ در ایران مصرف می شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: خوشبختانه امسال تامین مناسبی به لحاظ نهاده های دامی از جمله ذرت، کنجاله سویا، جو و دیگر محصولات مورد نیاز برای تامین غذای دام و طیور در کشور انجام شده و به وفور در اختیار تولید کنندگان قرار گرفته است.

وی افزود: تولید کنندگان نیز تولید خود را به حداکثر ممکن رسانده اند بطوری که در همین ماه ۱۳۵ میلیون قطعه جوجه یکروزه در مرغداری ها ریخته خواهد شد.

عباسی معروفان با بیان اینکه ۴۰ تا ۴۵ روز دیگر همین جوجه ها به مرحله کشتار می رسد، اظهارداشت: خوشبختانه با ورود این میزان مرغ گرم هم بازار در حد نیاز تامین خواهد شد و هم موجودی ذخایر استراتژیک افزایش می یابد به طوری که در سه تا چهار ماه آینده که مصارف مواد پروتئینی کشور بالاست هیچ مشکلی بوجود نخواهد آمد.

وی ادامه داد: اگر شرایط به همین روال باشد تصور بر این است که هیچ مشکلی به لحاظ تامین مواد پروتئینی نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: نکته قابل توجه اینکه طی دو تا سه ماهه اخیر قیمت مرغ نه تنها بالا نرفته بلکه رو به پائین بوده است.

وی افزود: امید می رود این تثبیت قیمت به نحوی باشد که به تولید کنندگان ضربه وارد نکند چرا که اگر قیمت مرغ خیلی پائین بیاید امکان دارد تولید کنندگان در تولید خود تجدید نظر و به یک معنا میزان تولید را کاهش دهند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
اهواز
محل كد آمار