۵۳ هزار تن سیب و پرتقال تنظیم بازار شب عید توزیع می‌شود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۷ ق٫ظ
۵۳ هزار تن سیب و پرتقال تنظیم بازار شب عید توزیع می‌شود سخنگوی ستاد تنظیم بازار میزان سیب و پرتقال ذخیره شده برای شب عید توسط دولت به منظور تنظیم بازار میوه ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز را ۵۳ هزار تن اعلام کرد.

به گزارش کشاورزی پرس  محمد رضا کلامی سخنگوی ستاد تنظیم بازار امروز در حاشیه  جلسه ستاد تنظیم بازار میزان میوه ذخیره شده برای تامین نیاز کشور در ایام پایانی سال را اعلام کرد.

بر اساس مصوبات امروز ستاد تنظیم بازار، ۳۰ هزار تن پرتقال و ۲۳ هزار تن سیب برای تنظیم بازار در نظر گفته شده اما اشاره نشده است که این میزان این میوه به تنهایی از تولیدات داخلی تامین می شود یا قصد واردات نیز دارند؛ هرچند با توجه به تولید مناسب سیب و پرتقال در سال جاری به نظر نمیرسد که نیازی به واردات این محصولات داشته باشیم.

کلامی تاکید کرده است که این میوه ها در انبارهای استان‌های مبدا موجود است و مقرر شده تا قبل از آغاز اسفندماه به استان‌های مقصد، منتقل شود تا برای تنظیم بازار ایام پایانی سال و تعطیلات عید نوروز میان مردم توزیع شود.

بنابراین گزارش هر ساله تنها سیب و پرتقال به عنوان میوه تنظیم بازاری به حساب می آیند و دولت برای ذخیره سازی و توزیع سایر میوه ها به قیمت مصوب در شب عید برنامه ای ندارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
محل كد آمار