سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول؛

بسیج امکانات برای مقابله با هجوم ملخ‌ها در دزفول

تاریخ انتشار: یکشنبه 1 مارس 2020 | 18:09 ب.ظ
بسیج امکانات برای مقابله با هجوم ملخ‌ها در دزفول سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: همه امکانات شهرستان برای مبارزه با هجوم ملخ‌ها به مزارع این شهرستان بسیج شده‌اند. امید بن‌عباس روز یکشنبه در نشست مدیریت بحران شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: تعداد گله‌های این ملخ‌ها حداقل ۵۰ میلیون است که برای تغذیه روزانه ۱۰۰ تن مواد غذایی مصرف می‌کنند […]

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: همه امکانات شهرستان برای مبارزه با هجوم ملخ‌ها به مزارع این شهرستان بسیج شده‌اند.

امید بن‌عباس روز یکشنبه در نشست مدیریت بحران شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: تعداد گله‌های این ملخ‌ها حداقل ۵۰ میلیون است که برای تغذیه روزانه ۱۰۰ تن مواد غذایی مصرف می‌کنند که این میزان مصرف امنیت غذایی کشور را تهدید می‌کند.
وی با بیان اینکه این ملخ‌ها روزانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتر امکان پرواز دارند، گفت: جهاد کشاورزی باید وضعیت را رصد کند و از طریق شهرداران و دهیاران امکانات لازم از جمله سم و سم‌پاش در اختیار قرار گیرد.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول اظهارداشت: با توجه به تولید سالانه سه میلیون تن انواع محصول کشاورزی در دزفول نیاز است تمهیدات لازم اتخاذ شود و دستگاه‌های انتظامی، سپاه و ارتش نیز امکانات خود را برای مقابله با ملخ‌ها در اختیار جهاد کشاورزی  قرار دهند.
وی خوستار استفاده از پهبادهای موجود برای مقابله با ملخ ها و ارائه آموزش‌های لازم به کشاورزان شد و افزود: با توجه به اینکه ملخ در شهرستان‌های شوش، اندیمشک و دزفول به صورت جزئی مشاهده شده رصدها باید به صورت ساعتی انجام و از ظرفیت مرکز تحقیقات کشاورزی برای مبارزه علمی استفاده شود.
بن عباس بحران ملخ را جدی دانست و به مسوولان توصیه کرد در روزهای آینده بصورت ۲۴ ساعته در دسترس باشند و از ارائه امکانات دریغ نکنند.

ایرنا


آخرين اخبار
پر بحث ترين
اهواز
محل كد آمار