مدیرکل دفتر قرنطینه سازمان دامپزشکی:

کرونا به دام و طیور منتقل نمی‌شود

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۸ ق٫ظ
کرونا به دام و طیور منتقل نمی‌شود مدیرکل دفتر قرنطیه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور گفت: تاکنون در دنیا هیچ ابتلای ویروس کرونا به دام و طیور گزارش نشده و این موضوع را در ایران نیز نداریم. «سید بهمن نقیبی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: ویروس کووید – ۱۹ همانند ویروس‌های مرس و سارس منشا اصلی آن […]

مدیرکل دفتر قرنطیه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور گفت: تاکنون در دنیا هیچ ابتلای ویروس کرونا به دام و طیور گزارش نشده و این موضوع را در ایران نیز نداریم.

«سید بهمن نقیبی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: ویروس کووید – ۱۹ همانند ویروس‌های مرس و سارس منشا اصلی آن از حیوان به انسان است.

وی اظهارداشت: تاکنون ابتلای ویروس کووید – ۱۹ از انسان به دام و طیور در هیچ جای دنیا گزارش نشده است.

نقیبی تصریح کرد: احتمال آن می‌رود در اثر عطسه و نشستن این ویروس روی سطح بدن دام یا طیور به صورت مکانیکی قابل انتقال به افراد دیگر باشد اما این‌که از انسان به حیوان ابتلا پیدا کند تاکنون گزارش نشده است.

مدیرکل دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور توصیه کرد: با توجه به وجود این ویروس در کشور لازم است مردم گوشت ومرغ مورد نیاز مصرفی خود را به طورکامل پخته و مصرف کنند.

وی با بیان این‌که ویروس کرونا در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد از بین می رود، گفت: نگرانی در خصوص تغذیه مردم نداریم زیرا ایرانی‌ها خام خواری ندارند بلکه غذا را در دمای ۱۰۰ درجه سانتیگراد پخت می‌کنند.

ویروس کرونا که رسما کووید– ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به حدود ۵۰ کشور جهان سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

به گزارش ایرنا، آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایران تا ظهر جمعه (نهم اسفند) به ۳۸۸ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۳۴ نفر رسیده است همچنین۷۳ نفر از مبتلایان بهبود یافته‌اند.

منبع: ایرنا


آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار