سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول: هر اقدامی علیه کرونا با تایید دانشگاه علوم پزشکی انجام شود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۲ ب٫ظ
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول: هر اقدامی علیه کرونا با تایید دانشگاه علوم پزشکی انجام شود سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: تمام اقدامات ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان دزفول برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا باید براساس تاییدیه دانشگاه علوم پزشکی دزفول انجام شود.

امید بن عباس  روز دوشنبه در نشست ستاد مبارزه با ویروس کرونا در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج دزفول افزود: مرجع علمی و تخصصی صرفا دانشگاه علوم پزشکی است و اقدامات دستگاه‌های اجرایی باید برای پیشگیری از بروز بحران‌های دیگر به تایید دانشگاه علوم پزشکی برسد.

وی تفاوت کرونا با سایر بحران‌ها را غیرقابل رویت و لمس بودن آن دانست و ادامه داد: موضوع ویروس کرونا جدی است لذا ادارات و دستگاه‌های اجرایی و مردم باید نسبت به این موضوع حساس و پای کار باشند.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با تاکید بر آمادگی دستگاه‌ها برای سه بحران ویروس کرونا، سیل احتمالی و هجوم ملخ‌ها گفت: نخستین و اساسی‌ترین موضوع کنونی کرونا است زیرا سلامت و جان انسان‌ها اولویت دارد.

وی از ادارات و دستگاه‌های اجرایی دزفول خواست امکانات خود را روی این سه موضوع متمرکز کنند و افزود: مطرح کردن کمبود اعتبار در این بحران‌ها جایگاهی ندارد و کوتاهی اداره یا دستگاه‌ها غیرقابل توجیه است.

بن عباس بر استفاده از ظرفیت خیرین برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی برای استفاده از ظرفیت خیران برنامه ریزی کند.

وی ادامه داد: مردم باید حساسیت موضوع را درک کنند و نحوه خبررسانی به جامعه نیز اهمیت دارد، ضمن اینکه نباید به مردم استرس وارد شود.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: اطلاع رسانی حتما باید به درستی انجام شود و اتفاقات خوب نیز از سوی ادارات و دستگاه‌های اجرایی به مردم گزارش داده شوند.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی درخصوص کرونا در سطح شهر ضعیف است، افزود: شهرداری دزفول باید با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تمامی بیلبوردها را به اطلاع رسانی ویروس کرونا اختصاص دهد همچنین بخشداران و دهیاران در روستاها در این خصوص اطلاع رسانی کنند.

بن عباس درخصوص تجهیزات ضد عفونی برای معابر شهری گفت: مجموعه‌های نظامی و گروه‌های پهپادی اعلام آمادگی کرده‌اند که باید با مدیریت و برنامه ریزی از ظرفیت این نیروها استفاده شود.

وی افزود: ضد عفونی اماکن و مناطق مختلف طبق چهارچوب و استانداردهای دانشگاه علوم پزشکی دزفول انجام شود و حتما میزان غلظت مواد ضد عفونی و نوع آن به تایید دانشگاه برسد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها شستشوی معابر و عابربانک‌ها را با هماهنگی بانک‌ها و بهداشت انجام دهند.

وی با اشاره به اهمیت خواندن حفظ و پایداری ارتباطات در این برهه زمانی افزود: اینترنت مردم و دانشگاه علوم پزشکی باید تقویت شود.

بن عباس در ادامه بر ساماندهی نیروها، ظرفیت‌های مردمی و سمن‌ها تاکید کرد و گفت: به صورت خودجوش اقدامی در شهرستان صورت نگیرد و حتما به این گروه‌ها آموزش‌های لازم از سوی دانشگاه علوم پزشکی داده شود.

وی افزود: ادارات و دستگاه‌های اجرایی حتما باید بر کار زیرمجموعه خود نظارت داشته باشند و اگر زیرمجموعه‌ای خلاف دستگاه اجرایی اقدام کند، به دستگاه قضا معرفی و برخورد جدی شود.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با بیان اینکه ممنوعیت برگزاری برنامه‌ها، تالارها و اجتماعات از قبل ابلاغ شده است، افزود: هر تالاری تخلف کرد پلمب می شود، در این زمینه هیچ ملاحظه‌ای پذیرفته نیست و باید با جدیت برخورد قانونی صورت گیرد.

وی ادامه داد: دستگاه‌ها اغلب خدمات خود را غیرحضوری انجام دهند تا مراجعات مردم کمتر شوند و بیشتر خدمات به صورت تلفنی و اینترنتی انجام شود.

بن عباس با تاکید بر لزوم افزایش نظارت‌ها  در مجموعه بهداشت و شهرداری بر روی میدان میوه و تره بار گفت: ادارات از  برگزاریجلسات غیر ضروری خودداری کنند.

وی درخصوص استقبال و پذیرایی از مهمانان نوروزی گفت: در حال حاضر در این خصوص تصمیم گیری نمی شود ولی  دستگاه ها برای پذیرش باید آمادگی لازم را داشته باشند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
محل كد آمار