سرپرست فرمانداری: پایش ورودی‌های دزفول ۲۴ ساعته می شود

تاریخ انتشار: شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۳:۱۴ ق٫ظ
سرپرست فرمانداری: پایش ورودی‌های دزفول ۲۴ ساعته می شود سرپرست فرمانداری: پایش ورودی‌های دزفول ۲۴ ساعته می شود سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: از امروز ورودی‌های شهرستان دزفول به صورت ۲۴ ساعته رصد و بازرسی خواهند شد و نظارت بر بازار و اصناف نیز تشدید می شود.  امید بن عباس عصر امروز در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دزفول در سالن جلسات سپاه ناحیه دزفول، […]

سرپرست فرمانداری: پایش ورودی‌های دزفول ۲۴ ساعته می شود

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: از امروز ورودی‌های شهرستان دزفول به صورت ۲۴ ساعته رصد و بازرسی خواهند شد و نظارت بر بازار و اصناف نیز تشدید می شود.

 امید بن عباس عصر امروز در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دزفول در سالن جلسات سپاه ناحیه دزفول، اظهار کرد: پس از شناسایی ۵ خوشه اصلی در شهرستان دزفول که بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را داشته‌اند، از شب گذشته عملیات ضدعفونی اماکن و معابر عمومی این ۵ خوشه به صورت جدی‌تر آغاز شده است.

وی افزود: به دلیل نامشخص بودن منشأ شیوع ویروس در مناطق مختلف، لازم است ارتباطات اجتماعی به صورت چشمگیری کاهش یابد؛ لذا ستاد ملی مبارزه با کرونا بر لزوم اجرای طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» و «کاهش زنجیره انتقال بیماری» تأکید کرده است.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه در راستای مبارزه با بیماری کرونا از هفته‌های گذشته در دزفول آغاز شده است، تأکید کرد: با توجه به افزایش روند شیوع کرونا در دزفول این اقدامات از امروز با جدیت و شدت بیشتری انجام خواهند شد.

بن عباس بیان کرد: اقدامات انجام شده و در دستور کار برای مبارزه با کرونا تنها معطوف به سطح شهر دزفول نیست و در تمام نقاط شهرستان اقدامات اساسی با همکاری مسئولان و مردم صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در راستای اجرای طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» و «کاهش زنجیره انتقال» بیماری حداقل تا ۱۵ فروردین‌ماه اجرا خواهند شد، گفت: تمدید زمان اجرای این طرح منوط به صلاح‌دید ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا است؛ ضمن اینکه لازم است تمامی مجازات‌های مربوط به نقض مصوبات از سوی مردم به طور کامل اطلاع‌رسانی شود تا حساسیت و اهمیت موضوع بیش‌ازپیش درک شود.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول تصریح کرد: بر اساس اعلام کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، فقط افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود به آن شهر هستند؛ لذا از امروز نیروهای بازرسی به صورت ۲۴ ساعته فعال خواهند بود و نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی شهرستان با استفاده از کارت شناسایی و پلاک خودرو صورت خواهد گرفت.

بن عباس از تشدید نظارت‌ها و پایش ورودی‌های شهرستان دزفول خبر داد و گفت: ممنوعیت ورود افراد غیربومی شامل کارکنان دستگاه‌های دولتی و کارگرانی که محل سکونت با محل کارشان در یک شهر نیست، نخواهد شد و در مبادی ورودی با شناسایی کارت محل خدمتشان این موضوع کنترل خواهد شد.

وی ادامه داد: خروج افراد غیر ساکن و مسافران از شهرها، نه تنها مانعی ندارد بلکه باید تسریع یابد؛ ضمن اینکه این افراد در طول مسیر برگشت اجازه ورود به شهرهای موجود در مسیر را ندارند؛ لذا باید از کمربندی‌هایی که در کنار شهرها تعبیه شده است، عبور کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه ورود مسافران و گردشگران به شهرهای اقماری دزفول نیز رصد خواهد شد، افزود: شهرداران این شهرها با کمک نیروی انتظامی و ناحیه مقاومت بسیج خروجی شهرها را کنترل کنند که تا پایان زمان اجرای طرح مذکور، مردم از شهرهایشان خارج نشوند.

بن عباس ادامه داد: همه بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها، آرامستان ها، تالارها، اماکن ورزشی، تاریخی و فرهنگی بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا کماکان باید تعطیل بمانند که این طرح در تمام نقاط شهرستان دزفول از هفته‌های گذشته اجرایی شده اما از این پس با شدت بیشتری از این اماکن نظارت و بازرسی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه ستاد شهرستانی مبارزه با کرونا در دزفول روزانه متناسب با شرایط، تصمیمات جدیدی اتخاذ می‌کند، یادآور شد: خروج مدیران از شهرستان بدون اجازه‌نامه کتبی فرماندار تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول از تداوم تعطیلی همه اصناف خبر داد و گفت: فقط سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی دولتی و خصوصی، داروخانه‌ها، مراکز پخش دارو و دامپزشکی، میوه و تره‌بار، خواربارفروشی‌ها، مراکز فروش لبنیات، گوشت، مرغ و ماهی و جایگاه‌های سوخت مجاز به فعالیت هستند.

بن عباس با اشاره به تداوم لغو تمامی تجمعات اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، رسمی و غیررسمی، افزود: برخی از مشاغل از جمله دفاتر پیشخوان دولتی، پلیس به‌علاوه ۱۰، دفاتر ثبت‌اسناد رسمی، دفاتر الکترونیک قوه قضائیه، صرافی‌ها، بانک‌ها و فرودگاه‌ها با رعایت کامل نکات بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

وی بیان کرد: تردد خودروهای امدادی و درمانی، پلیس، حمل بار و سوخت مشمول ممنوعیت ورود و خروج در مبادی شهر نمی‌شوند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه در فرودگاه‌ها تمامی اصول بهداشتی با جدیت تمام رعایت و اجرا شوند، افزود: از ابتدای شیوع کرونا با پیگیری‌های صورت گرفته پروازهای فرودگاه دزفول به یک سوم کاهش یافته است.

بن عباس تصریح کرد: در صورت مشاهده خودروهای متخلف در زمینه اجرای طرح «ممنوعیت‌های ورود و خروج» به مدت یک ماه با اخذ همه هزینه‌های جانبی خودروی متخلف توقیف شده و جریمه نقدی به مبلغ ۵ میلیون ریال اعمال خواهد شد؛ همچنین در صورت فعالیت اصنافی غیرمجازی که مشغول فعالیت هستند، واحد مورد نظر به مدت یک ماه پلمب خواهد شد.

وی همچنین یادآور شد: اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول علاوه بر نظارت بر واحدهای صنفی در اجرای قوانین مقابله با کرونا، مواد اولیه و مورد نیاز مردم را تأمین کند تا مردم احساس کمبودی در زمینه کالاهای اساسی نداشته باشند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در پایان تأکید کرد: باید شرایط به گونه‌ای پیش برود که با همکاری و همدلی تمام مسئولان و مردم در زمینه اجرای این محدودیت‌ها با موفقیت عمل کنیم تا به زودی شاهد کنترل و سپس ریشه‌کن شدن ویروس کرونا باشیم.

بن عباس در پایان از عوامل دانشگاه علوم پزشکی، کادر درمان، پزشکان و پرستاران، ارتش، سپاه، ناجا، دستگاه قضا، نیروهای امنیتی و دستگاه‌های خدماتی و اجرایی دزفول در راستای مدیریت بیماری کرونا و انجام اقدامات پیشگیرانه در این شهرستان تقدیر کرد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار