وزیر جهاد کشاورزی: ذرت‌دانه‌ای از هفته جاری بین مرغداران توزیع می‌شود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۰ ب٫ظ
وزیر جهاد کشاورزی: ذرت‌دانه‌ای از هفته جاری بین مرغداران توزیع می‌شود وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه وضعیت کشور به لحاظ ذخایر استراتژیک ذرت دانه‌ای خوب است گفت: خوراک مورد نیاز مرغداری‌ها از هفته جاری با سرعت توزیع می‌شود.

کاظم خاوازی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از انبار غله اداره کل بنادر و دریانوردی بندرامام خمینی(ره) در استان خوزستان در جمع خبرنگاران به دغدغه مرغداران برای تامین ذرت دانه‌ای اشاره کرد و افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته شاهد توزیع مقدار بسیار زیادی دانه ذرت به صورت مویرگی میان مرغداران هستیم ضمن اینکه درحال حاضر قادر به تامین ذرت دانه ای مورد نیاز در کشور هستیم.

وزیر جهادکشاورزی یکی از مهمترین دلایل سفر خود به بندر ماهشهر را رفع برخی موانع و مشکلات موجود و تشویق برای سرعت بخشی توزیع دانه ذرت میان تولیدکنندگان مرغ گوشتی و تخم‌گذار عنوان کرد.

وی یادآور شد: در دوران پساکرونا با برگزاری نشست ها و برنامه ریزی درست از صنعت طیور کشور حمایت می کنیم.

خاوازی با بیان اینکه در حوزه تولید و عرضه محصولات کشاورزی مدیون تلاش کشاورزان، تولیدکنندگان و بهره برداران هستیم بیان کرد: صنعت گل و گیاه کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا متحمل ضررهای بسیاری شده است که از شاغلان این بخش حمایت می شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان ظرفیت های قابل توجه استان خوزستان در بخش کشاورزی اظهار داشت: استان خوزستان یکی از مهمترین تولیدکنندگان گندم در کشور است و پیش بینی می شود امسال با رشد قابل توجه تولید در این استان مواجه باشیم.

خاوازی با اشاره به تولید ۱۴ میلیون تن گندم در کشور در سال جاری افزود: از این مقدار حدود ۱۱ میلیون تن در اختیار دولت قرار می گیرد، بنظر می رسد به پایداری در تولید گندم دست یافته ایم و میزان تولید گندم در سال بعد به ۱۴ و نیم میلیون تن خواهد رسید.

وزیر جهادکشاورزی روز سه شنبه در سفر یک روزه به استان خوزستان از انبار غله اداره کل بنادر و دریانوردی بندر امام خمینی(ره) در ماهشهر دیدن کرد.

ایرنا


آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار