نماینده اهواز در مجلس:

نماینده مردم اهواز در مجلس: مدیرانی که به وعده‌ها در مورد غیزانیه عمل نکنند باید برکنار شوند

تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۰ ب٫ظ
نماینده مردم اهواز در مجلس:  مدیرانی که به وعده‌ها در مورد غیزانیه عمل نکنند باید برکنار شوند نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: مدیرانی که به وعده‌های خود برای حل مشکل آب و فاضلاب به‌خصوص آب‌رسانی به غیزانیه عمل نکنند، باید برکنار شوند.

سید کریم حسینی در گفتگو با خبرنگار اظهار کرد: متأسفانه با چالش جدی در زمینه آب و فاضلاب در استان خوزستان مواجه هستیم.

وی افزود: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و پیام ارسالی از سمت ایشان به مجلس و شروع به کار مجلس یازدهم باید با یک نگاه کارشناسی اولویت‌های کشور، استان و حوزه انتخابی را تعیین کنیم.

حسینی با اشاره به پیگیری‌های قبلی بسیار برای حل معضل در آب و فاضلاب خوزستان گفت: این معضل در نطق نمایندگان مجلس همه ادوار خوزستان به عنوان شاه‌بیت و مشکلات استان بیان شده و باید اعتراف کرد وقتی مقام معظم رهبری بی‌عدالتی را یک اصل بر زمین مانده در کشور می‌دانند، مسئولان هم باید شفاف با مردم صحبت کنند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بارها و سال‌های متمادی در مورد معضل آب استان خوزستان صحبت شده ولی این مشکل روی زمین مانده و هنوز در سه شهر اطراف اهواز و یا خود کلان‌شهر اهواز نیز حل نشده است.

حسینی تأکید کرد: در مقابل حل نشدن مشکل آب خوزستان، شاهد وعده‌های تحقق‌نیافته‌ای هستیم که مردم را خسته و بی‌اعتماد کرده است.

وی با اشاره به اینکه شنیدم که استاندار خوزستان به مدیران آبفا اعلام کرده اگر تا دو هفته دیگر مشکل آب غیزانیه حل نشود، شما را در خانه‌های خود نگهداری و آب را روی شما قطع می‌کنم، عنوان کرد: برخی مدیران وعده می‌دهند و در مقابل با عدم انجام آن باعث آسیب به اعتماد جامعه می‌شوند؛ این مدیران در صورت خلف وعده باید برکنار شوند.

حسینی افزود: البته قاطعیت و صحبت از برکناری مدیران برای مدیرانی صدق می‌کند که هیچ‌کدام از وعده‌های خود را محقق نکردند ولی اگر مدیری از ۱۰ وعده حداقل دو مورد را به دلایل مختلف مثل نبود اعتبار محقق نکند، قابل‌پذیرش است ولی اینکه در بوق و کرنا اعلام کنند که مشکل آب مردم در این مدت زمان کم حل می‌شود، اصلاً صحیح نیست.

نماینده مردم اهواز ادامه داد: وقتی رئیس‌جمهور زمان اجرای یک پروژه ملی را یک هفته اعلام می‌کند ولی با وجود گذشت هفت سال هنوز به نتیجه نرسیده می‌توان گفت که نباید به این زمان دو هفته اعلامی از سوی استاندار خوزستان آن‌قدر خوش‌بینانه نگاه کرد چون اعلام کارشناسی نبوده است.

حسینی تصریح کرد: مردم استان خوزستان اهل منطق هستند و اگر مدیری صادقانه با آنها صحبت کند و علت توقف یا روال کند اجرای پروژه را توضیح دهد، آنها نیز می‌پذیرند ولی متأسفانه در حال حاضر اعتماد آنها از وعده‌های محقق نشده آسیب دیده و این نقطه‌ضعف سیستم مدیریتی استان خوزستان است.

وی با تأکید بر اینکه وضعیت فعلی استان خوزستان و مشکلات آب و فاضلاب مردم در این استان اصلاً زیبنده سیستم مدیریتی نیست، تصریح کرد: به عنوان نماینده و صدای مردم بدون هیچ تعارف و اغماض با جدیت مشکلات آب و فاضلاب خوزستان را دنبال و از ابزار قانونی نمایندگی خود در مجلس برای برخورد با وعده‌های تحقق‌نیافته، مدیران ناکارآمد، اجحاف به مردم و نا عدالتی به آنها استفاده می‌کنیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خواست مردم برای برخورد و قاطعیت در مقابل وعده‌های عمل نشده مسئولان گفت: برای موضوع آب و فاضلاب اهواز، مقام معظم رهبری کمک‌هایی را داشتند که انتظار داریم تا شفاف‌سازی نحوه هزینه آن و همچنین اعلام در جدول زمانی مشخص را به استحضار مردم برسانند.

حسینی با اشاره به اینکه حل مشکل آب خوزستان جزو اولویت‌های نمایندگان مجلس این استان است، ادامه داد: در اولین روز کاری بعد از افتتاحیه مجلس نیز اعضای هیئت‌رئیسه مشخص شدند و روزهای کاری مجلس از هفته آینده با برگزاری جلسات شروع می‌شود.

وی افزود: بعد از برگزاری جلسات متعدد و ارائه برنامه توسط کاندیدای ریاست مجلس همه نمایندگان با همکاری و انسجام یکی از مدیران مجرب و جهادی کشور را برای این کار انتخاب کردند.

حسینی تصریح کرد: خوشبختانه مجموعه هیئت‌رئیسه همه انقلابی، کارآمد و جهادی هستند و انشاالله بتوانند به‌خوبی مجلس را مدیریت و در کنار سایر قوا به کشور خدمت‌رسانی کنند. قطعاً اقتصاد، معیشت و فرهنگ جزو اولویت‌های این مجلس خواهد بود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار