گروه هم افزائی اندیشه ها؛تقدیم می کند

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۶ ب٫ظ
گروه هم افزائی اندیشه ها؛تقدیم می کند *ویژگی شخصیتی افراد قدرتمند چیست که آنان را در مقام سیاستمدار ،‌ ثروتمند ، چهره های شاخص و مانند این ها قرار داده است ؟در این نوشتار در باره ۱۱ ویژگی شخصیتی افراد قدرتمند بحث می شود که شما نیز می توانید در خودتان پرورش دهید.* همه‌ی ما در زندگی خود تعدای از انسان‌های قدرتمند […]

*ویژگی شخصیتی افراد قدرتمند چیست که آنان را در مقام سیاستمدار ،‌ ثروتمند ، چهره های شاخص و مانند این ها قرار داده است ؟در این نوشتار در باره ۱۱ ویژگی شخصیتی افراد قدرتمند بحث می شود که شما نیز می توانید در خودتان پرورش دهید.*

همه‌ی ما در زندگی خود تعدای از انسان‌های قدرتمند را می‌شناسیم که با بهره‌گیری از ویژگی‌های شخصیتی خاصی موفق شده‌اند رهبری تعداد زیادی از انسان‌ها را بر عهده بگیرند و تحولات بزرگی بیافرینند. ممکن است در نگاه اول شباهت خاصی بین این افراد پیدا نکنید اما چه رهبران سیاسی، چه فرماندهان ارشد نظامی، و چه مدیران مؤسسات نوپای موفق ، همه و همه ویژگی‌های مشترکی دارند که آن‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد.
بر اساس تحقیقات انجام شده، وقت شناسی، سخت کوشی و علاقه برای موفقیت ویژگی‌های درستی محسوب می‌شوند. در کنار این‌ها، ۱۱ ویژگی شخصیتی افراد قدرتمند  را که می‌توانید در وجود خود پرورش دهید .

*۱- اعتماد به نفس دارند*

انسان‌های قدرتمند اعتماد به نفس دارند. اعتماد به نفس مهارتی است که می‌توانید در خود پرورش دهید. انسان‌ها به صورت طبیعی به سمت کسانی که اعتماد به نفس بالا دارند کشیده می‌شوند. انسان‌های قدرتمند به خاطر همین ویژگی، از ریسک کردن و به چالش کشیده شدن نمی‌ترسند. به علاوه، این افراد قدر دستاوردهای کوچک را نیز به خوبی می‌دانند، روی مهارت‌های ارتباطی خود کار می‌کنند، گذشته‌ها را به گذشته می‌سپارند و اهمیت موضوعات مختلف را درک می‌کنند.

*۲- به دنبال شهرت و ثروت نیستند*

بسیاری از رهبران سیاسی و اجتماعی که تاریخ به خود دیده است هیچگاه به دنبال شهرت و ثروت نبوده‌اند. انسان‌های قدرتمند نیز به دنبال به رخ کشیدن موفقیت‌های خود نیستند. در عوض، روی آنچه که بیش از همه برای مردم جامعه‌شان اهمیت دارد متمرکز می‌شوند.

*۳- فضای بیشتری اشغال می‌کنند*

کسانی که به مدت بیش از یک دقیقه در حالتی قرار گرفته بودند که احتیاج به فضای بیشتری داشته است، به واقع احساس قدرت بیشتری کرده‌اند. علت این امر واکنشی بیوشیمیایی به این حالت بدن بوده است که سطح تستوسترون را افزایش و سطح کورتیزول را کاهش می‌دهد.

*۴- می‌دانند چه وقت باید سخن بگویند*

فردی را در نظر بگیرید که زیاد حرف نمی‌زند، اما وقتی لب به سخن گفتن باز می‌کند حرف‌های بسیار مفید، قدرتمند و آگاهی بخشی به زبان می‌آورد. انسان‌های قدرتمند می‌دانند چه وقت باید صحبت کنند، و در هر موقعیتی دقیقاً چه بگویند. از طرف دیگر با کم صحبت کردن، احتمال به زبان آوردن حرف‌های نسنجیده را کاهش می‌دهند.

*۵- ارتباط چشمی را قطع می‌کنند*

احتمالاً شما هم شنیده‌اید که بهترین سخنوران و رهبران، ارتباط چشمی قدرتمندی برقرار می‌کنند. اما به نظر می‌رسد موضوع دقیقاً به این شکل نباشد. پژوهش انجام شده نشان می‌دهد ارتباط چشمی در واقع می‌تواند مخرب باشد چرا که سطح متقاعد کنندگی را کاهش می‌دهد. بر اساس یافته‌های پژوهش های انجام شده، بهتر است رهبران به جای چشمان مخاطبان خود، به دهان آنها نگاه کنند.

*۶- از مورد انتقاد قرار گرفتن نمی‌هراسند*

وقتی در موضع قدرت قرار داشته باشید، برخی از تصمیمات شما در میان دیگران محبوبیت نخواهند داشت. افراد قدرتمند از این دست واکنش‌های شدید احتمالی نمی‌ترسند. اگر می‌ترسیدند، نمی‌توانستند مسئولیت امور را در دست بگیرند و کاری را انجام دهند که برای مردم جامعه‌شان بهترین است.

*۷- خود را متمایز می‌کنند*

اگر به اغلب رهبران نگاه کنید، خواهید دید که پوشش حرفه‌ای و انتخاب شده‌ای برای خود در نظر می‌گیرند. رهبران قدرتمند با پوشش، طرز صحبت و رفتار متفاوت، خود را به عنوان یک حرفه‌ای از دیگران متمایز می‌کنند. البته استثنا همیشه وجود دارد.

*۸-خود را عضوی از یک تیم می‌دانند*

انسان‌های قدرتمند این را به خوبی می‌دانند که عضوی از یک تیم هستند و نقش مشخصی دارند. نقش آنها تأثیر و مسئولیت‌های به مراتب بیشتری دارد، اما آنها هیچگاه ارزش تلاش‌های دیگر اعضای تیم خود را پایین نمی‌آورند

*۹- انعطاف پذیرند*

زندگی غیر قابل پیش‌بینی است. انسان‌های قدرتمند قادرند برای حل مشکلات پیش آمده، دست به تغییرات و تعدیلات مناسب بزنند. اما انعطاف پذیر بودن آنها به معنای تأثیرپذیر بودن نیست. هدف آنها صرفاً مهار موقعیت‌های مختلف است.

*۱۰- سؤال‌های بهتری می‌پرسند*

«انسان‌های موفق سؤال‌های بهتری می‌پرسند و در نتیجه، جواب‌های بهتری هم می‌گیرند». افراد قدرتمند برای اینکه ببینند چه چیزی برای مردم جامعه‌شان بهتر است، سؤالات زیرکانه می‌پرسند.

۱۱ *- از موقعیت‌های دشوار استقبال می‌کنند*

بر اساس یافته‌های مطالعه‌ای ، کسانی که ترجیح می‌دهند روی یک صندلی نه چندان راحت بنشینند در مذاکره روحیه‌ی سرسخت تری از خود نشان خواهند داد چرا که به نظر می‌رسد این احساس خشک و انعطاف ناپذیر احتمال بروز تغییر در تصمیم‌ها را کاهش می‌دهد. در پژوهش های انجام شده نشان داده شد کسانی که اجسام سنگین تری را بلند می‌کنند انسان‌های مهم تری هستند.

*گروه هم افزائی اندیشه ها*
*دکتر محمد سبحانی*


برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
محل كد آمار