رییس اداره تعاونی روستایی شهرستان شوشتر:

حدود ۲۶ میلیارد ریال طلب گوجه کاران شوشتر پرداخت می‌شود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۲ ق٫ظ
حدود ۲۶ میلیارد ریال طلب گوجه کاران شوشتر پرداخت می‌شود ابوالقاسم زراعتکار در این زمینه به خبرنگار گفت: خرید گوجه در شهرستان شوشتر حمایتی بوده و هنوز اعتبار آن برای پرداخت به کشاورزان تامین نشده و در صورت تامین اعتبار پرداخت می شود. وی افزود: طلب کشاورزان شوشتر حدود ۲۶ میلیارد ریال است که مسئولان شهرستان و استان در حال تخصیص و جذب اعتبار لازم […]

ابوالقاسم زراعتکار در این زمینه به خبرنگار گفت: خرید گوجه در شهرستان شوشتر حمایتی بوده و هنوز اعتبار آن برای پرداخت به کشاورزان تامین نشده و در صورت تامین اعتبار پرداخت می شود.

وی افزود: طلب کشاورزان شوشتر حدود ۲۶ میلیارد ریال است که مسئولان شهرستان و استان در حال تخصیص و جذب اعتبار لازم برای پرداخت به کشاورزان هستند .

رییس اداره تعاونی روستایی شهرستان شوشتر گفت : مدارک و اسناد کشاورزان توسط تعاونی روستایی از قبل در سامانه ثبت شده است.

خرید حمایتی گوجه از خرداد ماه امسال توسط تعاونی روستایی آغاز شد و قرار بود به ازای هر کیلوگرم گوجه، چهار هزار ریال به گوجه کاران استان پرداخت شود که در شوشتر تاکنون چنین پرداختی صورت نگرفته است .

یکی از کشاورزان گوجه کار شوشتر در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت : بیش از ۲ ماه از وعده تعاونی روستایی برای پرداخت طلب کشاورزان می گذرد اما تا کنون نسبت به پرداخت آن اقدامی انجام نشده است.

محمد سبزی پور افزود : قرار بود به ازای هر کیلوگرم چهار هزار ریال توسط کارخانه مجید و چهار هزار ریال هم توسط تعاونی روستایی به ما پرداخت شود که کارخانه مجید با کسر دوهزار ریال بابت پول سبد و کرایه ماشین ، بقیه بدهی خود را پرداخت کرده است.

وی گفت : پیگیری های زیادی تا الان انجام داده ایم اما متاسفانه جواب قانع کننده ای به ما نداده اند.

شهرستان شوشتر با داشتن خاک حاصلخیز و آب فراوان از قطب‌های تولید محصولات کشاورزی در خوزستان است.
سالانه حدود ۵۵۰ هزارتن محصول کشاورزی در شوشتر تولید می‌شود.در شهرستان شوشتر بیش از ۷۵ هزار هکتار زمین کشاورزی آبی و دیم وجود دارد.
شهرستان شوشتر دارای سه بخش مرکزی، میان آب و شعیبیه است که مرکز آن در ۸۹ کیلومتری شمال اهواز قرار دارد.

ایرنا


آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
محل كد آمار