فعالیت های مرز بین المللی شلمچه پس از دو روز تعطیلی از سرگرفته شد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۱ ق٫ظ
فعالیت های مرز بین المللی شلمچه پس از دو روز تعطیلی از سرگرفته شد معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت: مرز بین‌المللی شلمچه که بر اساس هماهنگی با طرف عراقی همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی بسته شده بود امروز دوشنبه مجددا بازگشایی شد.

سید علی موسوی اظهار داشت: با توافقی که با طرف عراقی شد فعالیت اقتصادی و صادارت کالا در روزهای شنبه و یکشنبه که مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی بود متوقف شد و هیچگونه تبادل تجاری در این مرز انجام نگرفت.

وی افزود: از امروز دوباره مرزبین‌المللی شلمچه بازگشایی شد و تجار و بازرگانان ۲ کشور مبادلات تجاری را از سرگرفتند.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت: صادرات کالای غیرنفتی که شامل مواد غذایی، میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی و خدمات فنی و مهندسی است بر اساس توافق صورت گرفته با طرف عراقی در مرز بین‌المللی شلمچه از سرگرفته شد.

صادرات غیرنفتی منطقه آزاد اروند در سال جاری براساس پیش نیاز کشورهای حوزه خلیج فارس یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار پیش‌بینی شده که شامل تولیدات کالا در منطقه آزاد اروند و کالاهای سایر استان‌های کشور است.

مرز شلمچه در فاصله ۱۵ کیلومتری خرمشهر و ۲۵ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.
پیش از بسته شدن مرز شلمچه توسط عراق روزانه بیش از ۲۰۰ دستگاه کامیون حامل انواع کالای صادراتی تولید داخل و ۱۵۰ کامیون عراقی در بارانداز مرزی شلمچه برای تخلیه و بارگیری کالا تردد می‌کردند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
محل كد آمار