تحقق ۱۰۰ درصدی اهداف تولید در بام نفتی ایران

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۲ ب٫ظ
تحقق ۱۰۰ درصدی اهداف تولید در بام نفتی ایران مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در جلسه پیش بینی پنج ساله بهره دهی چاه‌های نفت و گاز شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، از تحقق صد در صدی اهداف تولید در این شرکت تقدیر کرد. به گزارش روابط عمومی، مهندس احمد محمدی در این نشست ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی، از نقش کارکنان شرکت […]

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در جلسه پیش بینی پنج ساله بهره دهی چاه‌های نفت و گاز شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، از تحقق صد در صدی اهداف تولید در این شرکت تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی، مهندس احمد محمدی در این نشست ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی، از نقش کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، تحقق برنامه‌ی تولید در نیمه‌ی اول سال جاری این شرکت را نتیجه تلاش و تعهد کارکنان این شرکت برشمرده و یادآور شد: تحقق این مهم با وجود شرایط تحریم و محدودیت‌های ناشی از کرونا دستاوردی ارزشمند و شایسته‌ی تقدیر است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، با اشاره به گستردگی واحدهای عملیاتی، چاه‌ها و خطوط لوله‌ی شرکت نفت و گاز گچساران در گستره چهار استان گفت: مهمترین ماموریت ما، راهبری عملیات، صیانت از تاسیسات، چاه‌ها و زیرساخت‌های تولید از جمله خطوط لوله‌‌ی پراکنده در این‌گستره‌ی عملیاتی است.

وی تشکیل معاونت مدیریت یکپارچه خطوط لوله در مدیریت تولید مناطق نفتخیزجنوب را یکی از مهمترین اقدامات در این زمینه برشمرد و اظهار امیدواری کرد: باتشکیل این معاونت و یک برنامه‌ریزی اصولی در این خصوص، نقشه‌های خطوط لوله با مختصات دقیق به روزرسانی، بازرسی‌ها منظم‌تر و احداث، نوسازی و بهسازی خطوط نفت و گاز سامان مناسب‌تری خواهد یافت.

مهندس محمدی با اشاره به در پیش بودن فصل بارش، گفت: سلامت نیروی انسانی، صیانت از تاسیسات و حفاظت از محیط زیست ایجاب می‌کند از هم اکنون پایش و بازرسی مستمر خطوط لوله جریانی، جاده ها، تأسیسات و چاه ها به صورت منظم انجام و نقاط پرخطر به‌دقت ایمن‌سازی شوند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب در بخشی از سخنان خود، به تعهد این شرکت در زمینه‌ی تامین پایدار خوراک پالایشگاه گاز بیدبلند۲ اشاره کرد و توضیح داد: گاز مورد نیاز برای این طرح ملی حدود ۲میلیاردفوت مکعب در روز است که تقریبا ۵۰درصد آن از واحدهای گاز و گازمایع گچساران و مابقی از آغاجاری تامین می‌شود.

مهندس احمد محمدی در ادامه، اهمیت توجه به مسئولیت اجتماعی و کمک به مناطق پیرامونی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: مجموعه مناطق نفتخیزجنوب، از جمله شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، در سال‌های اخیر برای محرومیت زدایی و کمک به رفع مشکلات شهرها و روستاهای اطراف تاسیسات گام‌های بلندی برداشته اند.

وی تداوم کمک‌های مومنانه در شرایط شیوع کرونا و کمک‌ موثر به مهار آتش‌سوزی جنگل‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در شش ماهه نخست امسال را از جمله این اقدامات برشمرد و گفت: شرکت نفت گچساران در جریان مهار آتش‌سوزی کوه دیل، یکی از بهترین کارکنان خود را از دست داد و مرحوم البرز زارعی، برای مهار آتش و حفاظت از طبیعت زاگرس از جان خویش گذشت.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نیز در این جلسه، با تشریح شرایط تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه تولید این شرکت در نیمه نخست سال جاری گفت: حصول این نتیجه و موفقیت در تحقق این هدف، مرهون تلاش شبانه‌روزی همکاران در مدیریت‌های فنی، عملیات، مهندسی ساختمان، خدمات و سایر بخش‌های عملیاتی و پشتیبانی است.

مهندس هوشنگ صیدالی افزود: از مهمترین فعالیت‌های انجام شده در ۶ ماهه نخست سال جاری، می‌توان به انجام ۲۵ مورد اصلاحیه در تاسیسات نفت و گاز و مجتمع های گاز و گاز مایع، اجرای موفق عملیات توپک‌رانی در خطوط لوله ۴۲ اینچ آغار و دالان و ۲۶ اینچ گچساران-۳ پس از تعمیر و تعویض نقاط آسیب‌دیده اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با تاکید بر صیانت از محیط زیست گفت: در این مدت افزون بر ۳۱۷۰۰ بشکه نفت‌خام توسط دستگاه‌های تفکیک سیار (MOS) و فرآورش سیار نفت( MOT ) بازیافت شده است که ضمن کمک به پایداری تولید، گامی بزرگ در زمینه‌ی حفاظت از محیط زیست به شمار می‌آید.

وی بازسازی و تعمیرات اساسی مخازن ۱۸۰۰۰ و ۹۰۰۰ هزار مترمکعبی آب گچساران و واحد بهره‌برداری سقلاطون را از دیگر کارهای ارزشمند این شرکت در ششماهه اول ۹۹ برشمرد و گفت: با توجه به محدودیت‌های موجود، شرایط دشوار اقلیمی و خطر ابتلا به کووید ۱۹، نیروهای شاغل در این شرکت، به عنوان رزمندگان خط مقدم تولید، تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا شرکت به تعهدات خود در قبال تحقق برنامه تولید و تامین بخشی از نفت و گاز کشور جامه عمل بپوشاند.

هوشنگ صیدالی در ارتباط با کنترل بیماری کووید-۱۹ نیز توضیح داد: در زمینه‌ی پیاده‌سازی دستورالعمل‌های بهداشتی و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در سطح شرکت، همکاران شاغل در بخش‌های مختلف ستادی و عملیاتی عملکرد خوبی داشته‌اند که نتیجه‌اش با توجه به نسبت جمعیت، وضعیت پایدار و نسبتاً مطلوب فعلی است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران افزود: خرید ۱۰۵۷ قلم کالاهای سرمایه‌ای و مصرفی به ارزش ۴۴۵ میلیارد ریال و ساخت ۳۵۰ مورد انواع قطعات توربین‌های گازی را از جمله مهمترین اقدامات در بخش کالا برشمرد و از نقش کارگاه مرکزی گچساران در زمینه ساخت بخشی از قطعات مورد نیاز قدردانی کرد.‌

وی ضخامت سنجی حدود ۵۰هزار موضع و افزون بر ۲۲۱هزار دسی‌متر مربع تست آلتراسونیک و تعویض و ایمن سازی خطوط لوله‌ی ورودی گوره‌ی الف را از دیگر اقدامات عملیاتی نیمه اول سال جاری این شرکت برشمرد و گفت: تمام این فعالیت‌ها با رعایت کامل مقررات ایمنی و پس از فراهم نمودن تمهیدات پایداری تولید انجام شده است.

در بخش‌هایی از این نشست، سایر مدیران و روسای ادارات ستادی و عملیاتی، با ارائه گزارشی از عملکرد ششماهه اول، مهمترین برنامه‌های مرتبط با پیش بینی بهره دهی چاه‌های نفت و گاز در ششماهه دوم را تشریح کردند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
محل كد آمار