اقدامات سازمان منطقه آزاد اروند در منطقه ستودنی است

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۴ ق٫ظ
اقدامات سازمان منطقه آزاد اروند در منطقه ستودنی است معاون اول رییس جمهور گفت: تلاش و اقدامات سازمان منطقه آزاد اروند در توسعه و آبادی شهرهای آبادان و خرمشهر قابل ستایش است.

 اسحاق جهانگیری در آیین افتتاح سالن اروند فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان افزود: ۲ اقدام اساسی برای توسعه آبادان و خرمشهر توسط دولت در حال اجراست که برای تحقق آن توافق خوبی با دولت عراق انجام شده است.

وی افزود: بر اساس توافق رییس محترم جمهوری با نخست وزیر عراق لایروبی اروندرود در دستور کار است هر چند هنوز عملیات آن آغاز نشده است.

وی گفت: معتقدیم برای بازگرداندن شکوه بنادر آبادان و خرمشهر زمینه آمد و رفت کشتی های تجاری در منطقه فراهم شود.

معاون اول رییس جمهور گفت: طرح دوم اتصال راه آهن شلمچه به بصره بعنوان بزرگترین خط ریلی خاور میانه باعث می شود امکان تبادل از شرق به غرب و از چین تا دریای مدیترانه فراهم گردد.
جهانگیری گفت‌: در این خصوص نشست های تخصصی بین ۲ کشور ایران و عراق در حال برگزاریست و امیدواریم بزودی عملیات اجرایی آن آغاز شود.
معاون اول رییس جمهور گفت‌: برای جلوگیری از خام فروشی نقت طرح توسعه پالایشگاه آبادان به سرعت در حال اجراست و منابع ارزی و ریالی آن علی رغم تحریم های ظالمانه تامین شده است.
وی در بخش دیگری از صبحت های خود با اشاره به توسعه محدوده منطقه آزاد اروند به ۲ شهر آبادان و خرمشهر در ابتدای دولت تدبیر و امید گفت: اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته که یکی از آنها توسعه فرودگاه آبادان است.
وی بیان کرد: منطقه آزاد اروند نیز اقدامات خوبی برای رفع محرومیت در این ‌۲ شهر انجام داده است.
جهانگیری در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ورود رهبر انقلاب امام خمینی به کشور اظهار داشت: استقیال بی نظیر مردم از امام باعث و رهبری ایشان باعث پیروزی انقلاب شد.
وی بیان کرد: آبادان و خرمشهر یادآور از خودگذشتگی و استقامت ملت ایران هستند که در جنگ تحمیلی در برابر استکبار و دشمن بعثی به پیروزی رسیدند.
وی گفت: دولت معتقد است مشکلاتی که مردم منطقه با آن گرفتار هستند از جمله آب و فاضلاب برطرف شود و برای این منظور ۸۰۰ میلیارد تومان در آخرین جلسه هیات دولت اختصاص یافت.
جهانگیری با تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این سازمان تلاش ها و اقدامات شایسته ای در دولت تدبیر و امید جهت رفع مشکلات، عمران و آبادی منطقه داشته است.
وی افزود: این اقدامات بخصوص اقدامات بهبود زیرساخت ها باعث شده تا حدود زیادی چهره مخدوش مانده از جنگ تحمیلی در شهرهای آبادان و خرمشهر رخ برکند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
اهواز
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار