رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور:

۴۰ مزرعه تحقیقی و ترویجی دیم در کشور ایجاد شد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۸ ق٫ظ
۴۰ مزرعه تحقیقی و ترویجی دیم در کشور ایجاد شد خشنود علیزاده گفت: مزارع تحقیقی و ترویجی این مؤسسه با هدف معرفی ارقام جدید، انتقال یافته‌ها و دستورالعمل‌های تحقیقاتی برای افزایش تولید در مزارع کشاورزی ۱۰ استان دیم خیز کشور ایجاد شده است. وی اضافه کرد: در این طرح، محققان آخرین یافته‌های خود را در زمینه ارقام جدید و دانش تولید محصولات زراعی دیم برای […]

خشنود علیزاده گفت: مزارع تحقیقی و ترویجی این مؤسسه با هدف معرفی ارقام جدید، انتقال یافته‌ها و دستورالعمل‌های تحقیقاتی برای افزایش تولید در مزارع کشاورزی ۱۰ استان دیم خیز کشور ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: در این طرح، محققان آخرین یافته‌های خود را در زمینه ارقام جدید و دانش تولید محصولات زراعی دیم برای آموزش و انتقال یافته در مزارع کشاورزی اجرا می‌کنند.

رئیس مؤسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور ادامه داد: کشاورزان در قالب روز مزرعه با حضور در این مزارع با یافته‌های جدید محققان در زمینه بذرهای جدید دیم، کاشت محصولات زراعی دیم، داشت و برداشت آشنا می‌شوند.

علیزاده افزود: طرح‌های تحقیقی و ترویجی این مؤسسه در زمینه‌های تولید غلات، حبوبات، دانه‌های روغنی، مدیریت منابع اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: با هدف تسریع در انتقال یافته‌های تحقیقاتی به کشاورزان دیم کار پایگاه‌های نوآورانه و مزارع نمایشی در بیشتر استان‌های کشور اجرا شده است.

رئیس مؤسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور با اشاره به اینکه این مؤسسه در ایجاد مزارع تحقیقی و ترویجی از مراکز تحقیقاتی پیشرو در کشور است، یادآوری کرد: محققان مؤسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور در طول ۲۹ سال فعالیت تحقیقاتی ۸۷ رقم محصول دیم را معرفی کرده‌اند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار