۴۰۰ هزار حاشیه نشین اهواز را دومین شهر پر حاشیه کرده؛ تفاهمنامه محرومیت زدایی حاشیه اهواز با قرارگاه خاتم اجرایی می‌شود.

تاریخ انتشار: شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۱ ب٫ظ
۴۰۰ هزار حاشیه نشین اهواز را دومین شهر پر حاشیه کرده؛ تفاهمنامه محرومیت زدایی حاشیه اهواز با قرارگاه خاتم اجرایی می‌شود. شهردار اهواز گفت: تفاهم‌نامه همکاری میان قرارگاه خاتم و شهرداری جهت محرومیت زدایی از محلات محروم اهواز به امضا رسیده است و با ورود قرارگاه به مسئله محرومیت زدایی آینده‌ اهواز زیباتر خواهد بود.

ابراهیم نوشادی در حاشیه نشست محرومیت زدایی استانداری خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز اظهار داشت:اهواز جزو کلان‌ شهرهای ایران محسوب می‌شود که با مشکل جدی محلات محروم و کم برخوردار رو به روست که سکونت جمعیتی بالغ بر ۴۰۰هزار نفر در این محلات، اهواز را در کشور در رتبه دوم حاشیه نشینی و جمعیت ساکن مناطق محروم قرار داده است.

وی افزود: محرومیت زدایی با توجه به حجم و میزان بالای محلات کم برخوردار اهواز به خودی خود یا فقط اتکا به شهرداری و مجموعه‌های آن یا سازمان‌های استانی امکان پذیر نیست و کمک نهادهای کشوری را طلب می‌کند که با تامین اعتبارات لازم و ورود شرکت‌های بزرگ پیمانکاری همچون قرارگاه خاتم بتوان قدمی استوار در این خصوص برداشت.

شهردار اهواز در ادامه بیان داشت: شهر اهواز دارای ۶۴نقطه و در واقع محله کم برخوردار است که از این تعداد ۲۸محله در وضعیتی بدتر و به نوعی محروم قراردارند که با برنامه ریزی‌ها صورت گرفته بتوان با تامین منابع مالی مورد نیاز از شهرداری و منابع دولتی غبار محرومیت رو بتوان از روی اهواز پاک کرد.

نوشادی در خصوص جزئیات تفاهم‌نامه همکاری با قرارگاه خاتم تصریح کرد: در این طرح که با هدف توانمندسازی محلات اهواز و رفع مشکلات شهری و زیباسازی محلات محروم صورت خواهد پذیرفت علاوه بر تعمیر و نوسازی معابر شهری، زیباسازی، ساخت پارک‌های محلی و بوستان‌ها و رفع مشکلات آبهای سطحی و فاضلاب را در این طرح دنبال خواهیم کرد. وی در ادامه افزود: در این تفاهم‌نامه بزرگ علاوه بر موارد فوق در جهت ساخت کتابخانه‌ در محلات و همچنین مباحثی که مربوط به آتش‌نشانی می‌شود از جمله دسترسی راحت و سریع و همچنین شیرهای آتش‌نشانی از جمله مواردی است که در جهت تامین زیرساخت‌های لازم محلی در جهت توانمندسازی و رفع محرومیت از محلات اهواز قدم‌هایی برداشته خواهد شد. شهردار اهواز در انتها در خصوص بازه زمانی این طرح افزود: تفاهم‌نامه همکاری میان قرارگاه خاتم و شهرداری اهواز در بازه زمانی ۲ساله خواهد بود که با تامین منابع مالی از شهرداری و منابع کشوری اقداماتی صورت خواهد گرفت که البته شهرداری اهواز فقط به قرارگاه متکی نیست و با برنامه‌ریزی که در مجموعه شهرداری اتخاذ شده بتوان در این مسیر گام برداشت.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار