جلسه هم اندیشی کشاورزان برنجکار و کارخانه داران شالی کوبی

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۵۴ ب٫ظ
جلسه هم اندیشی کشاورزان برنجکار و کارخانه داران  شالی کوبی   ❇️ به دعوت انجمن برنج خوزستان جلسه ای با حضور تعدادی از کشاورزان شالیکار و شاغلین کارخانه های برنجکوبی استان به میزبانی یکی از واحدهای شالیکوبی واقع در کوی سلیم آباد که امروز چهارشنبه ( ۵ خردادماه) تشکیل شد. ⭕کشاورزان از تصمیمات مسئولین اجرایی استان مبنی بر تصویب ممنوعیت کشت برنج در سال جاری […]

 

❇️ به دعوت انجمن برنج خوزستان جلسه ای با حضور تعدادی از کشاورزان شالیکار و شاغلین کارخانه های برنجکوبی استان به میزبانی یکی از واحدهای شالیکوبی واقع در کوی سلیم آباد که امروز چهارشنبه ( ۵ خردادماه) تشکیل شد.
⭕کشاورزان از تصمیمات مسئولین اجرایی استان مبنی بر تصویب ممنوعیت کشت برنج در سال جاری بدون در نظر گرفتن تبعات و پیامدهای خطیر این ممنوعیت، ابراز نگرانی کردند چرا که این ممنوعیت، آن ها را با چالشی جدی مواجه خواهد کرد و قطع شدن معیشت این قشر زحمتکش را در پی خواهد داشت.
⭕کشاورزان حاضر در جلسه خاطر نشان کردند با توجه به اینکه به غیر از کشاورزی ممر درآمد دیگری ندارند، ممنوعیت کشت در سال جاری تبعات و پیامدهای خطرناک و بحران آفرینی برایشان رقم خواهد زد لذا درخواست تجدید نظر مسئولین در تصمیمات اتخاذ شده دارند و هشدار دادند چنانچه به مطالبه شان توجهی نشود با توجه به از بین رفتن منافعشان حق هر گونه اقدام اعتراضی را خواهند داشت.
⭕افراد شاغل در کارخانه های شالیکوبی، با توجه به اینکه شلتوک تنها خوراک و مواد اولیه واحدهای تولیدیشان می باشد نیز درخواست داشتند که ممنوعیت کشت شلتوک اشتغال و درآمدشان را در معرض خطر قرار خواهد داد و حق خود دانستند تا در مقابل هر گونه اقدامی بر علیه کشت شلتوک اعتراض نمایند.
❇️رئیس انجمن برنج خوزستان که در این جلسه حضور داشت برای دلجوئی از کشاورزان و کارخانه داران شالی کوبی به آنان وعده داد تا مطالباتشان را به مسئولین منعکس کرده و تا دریافت نتیجه نهایی پیگیر این موضوع باشد با تائید نگرانی آنان خواست تا خویشتن داری کرده و فعلا از هر گونه اقدام اعتراضی پرهیز نمایند .
❇️ محمد سواری ضمن تائید تنش آبی سدها، برای صرفه جوئی در مصرف آب توصیه داشت که از روشهای خشکه کاری و کشت ارقام زودرس برنج به دلیل مصرف میزان آب کم استفاده نمایند و نیز می توان در قسمتهایی از زمین بذرهای مازندرانی و ایرانی و قسمت دیگر از زمین را بذرهای اصلاح شده کشت کرد که به مراتب میزان آب کمتری مصرف را در پی خواهد شد.
❇️وی با توجه به پیامدها و آثار زیانبار ممنوعیت کشت شلتوک که جامعه شالیکار را با چالش مواجه خواهد کرد، گفت: به جای اعمال ممنوعیت که پر هزینه است، تدبیر محدودیت کشت برنج به کار گرفته شود و از این طریق هم کشاورزان راضی خواهند ماند و هم مصرف آب کاهش می یابد.
❇️ در پایان رئیس انجمن برنج خوزستان افزود: اصرار بر ممنوعیت کشت با توجه به مصوبه قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مشروعیت قانونی نداشته ، بحران آفرین است و مدیریت پر هزینه ای را به دنبال خواهد داشت.

✅ همچنین لازم به ذکر است انجمن برنج خوزستان در حال رایزنی با مرکز تحقیقات برنج کشور مبنی بر تهیه بذر با عمر و مصرف آب کمتر است.

(روابط عمومی انجمن برنج خوزستان)


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار