مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب: ۲۱۰ شهر در تابستان تنش آبی خواهند داشت/ با مشترکان پرمصرف برخورد می‌شود.

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۱ ب٫ظ
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب: ۲۱۰ شهر در تابستان تنش آبی خواهند داشت/ با مشترکان پرمصرف برخورد می‌شود. مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در تابستان امسال تعداد شهرهای دارای تنش آبی به بیش از ۲۱۰ شهر خواهد رسید. تلاش می کنیم با مدیریت فشار شرایط آبرسانی را مدیریت کنیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه آبرسانی به مناطق محروم کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش بینی می کنیم در تابستان گرم امسال، منابع آبی برخی روستاها را از دست بدهیم و تعداد روستاهایی که مجبور به آبرسانی سیار و تانکری هستیم افزایش یابد.

حمیدرضا جانباز افزود: امسال به بیش از ۷۰۰۰ روستا آبرسانی سیار صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: در تابستان امسال تعداد شهرهای دارای تنش آبی به بیش از ۲۱۰ شهر خواهد رسید که از این تعداد ۱۰۰ شهر در وضعیت قرمز تامین آب هستند.

جانباز با بیان اینکه “ذخایر آبی سدهای کشور نسبت به متوسط درازمدت و زمان مشابه سال گذشته با کاهش قابل توجه مواجه است”، گفت: فقط در سدهایی که تامین آب شرب می کنند با کمبود ۴۰ درصدی ذخیره آب نسبت به سال گذشته مواجه‌ایم که در این زمینه وزارت نیرواولویت تخصیص آب در سدهای مهم و تأثیرگذار را تأمین آب شرب قرار داده است.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه با مشترکان پرمصرف آب برخورد می شود، گفت: با استفاده از سیستم‌های نرم افزاری به میزان مصرف سنوات گذشته مشترکان دسترسی داریم و به مشترکان پرمصرف اخطارهایی می‌دهیم و با آنها برخورد می شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال قطعی یا جیره‌بندی آب در تابستان سال جاری گفت: حتما بروز قطعی آب در تابستان وجود دارد اما جز سیاست‌های وزارت نیرو دادن قطعی آب نیست، بلکه تلاش می کنیم با مدیریت فشار شرایط آبرسانی را مدیریت کنیم.

وی افزود: پیش بینی می‌کنیم قطعی‌های آب را بیشتر در ۱۰۰ شهر دارای وضعیت قرمز تنش آبی شاهد باشیم.منبع:تسنیم


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار