تازیانه خشکسالی بر تن خشکیده مزارع نیشکر هفت تپه

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۲ ق٫ظ
تازیانه خشکسالی بر تن خشکیده مزارع نیشکر هفت تپه مدیر امور کشاورزی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه از خسارت خشکسالی بر ۷۰ درصد مزارع نیشکر این شهرستان خبر داد.

حمید کریمی پور مدیر امور کشاورزی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: قسمت عمده مزارع نیشکر در این مجتمع به علت خشکسالی و کم آبی دچار تنش شده و بیش از ۷۰ درصد مزارع دچار خسارت شده‌اند.

او با بیان اینکه زمین‌های زراعی این شرکت به دلیل اینکه آب مورد نیاز خود را فقط از رودخانه دز تامین می‌کردند و در مقایسه با دیگر کشت و صنعت‌ها متحمل آسیب بیشتری شده‌اند، اظهار داشت: امسال در ستاد خشکسالی استان خوزستان مصوب شد با توجه به وضعیت کم آبی و شرایط خشکسالی هر کشت و صنعت نیشکر روزانه ۷ مترمکعب آب از رودخانه‌ها برداشت شود که این میزان نسبت به پارسال کاهش چشمگیری داشته و همین مقدار نیز تاکنون محقق نشده است.

کریمی پور بیان کرد: ۷ هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع شرکت هفت تپه به کشت نیشکر اختصاص یافته که فقط ۳۰ درصد این مزارع آبیاری و شرایط بحرانی ایجاد شده است، در حالی که باید هر ۹ روز یکبار آبیاری می‌شدند هر ۳۰ روز یکبار آبیاری شده‌اند، این در حالی است که شرکت کشت و صنعت هفت تپه مطابق با سهمیه آب دریافتی عمل کرده و فعالیت در این کشت و صنعت براساس میزان آب دریافتی تنظیم و سازگار شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: میزان خسارت به کشت و صنعت نیشکر هفت تپه براساس ارزیابی‌ها شامل نابودی بیش از ۴۰۰ هزار تن نیشکر برآورد شده است که این مقدار خطر نابودی، ورشکستی و بیکاری بیش پنج هزار نفر از کارگران این منطقه را در پی خواهد داشت.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار