رئیس جهاد کشاورزی زنجان:

۹۰ درصد مزارع سیب‌زمینی زنجان به روش‌های نوین آبیاری می‌شود

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۴ ق٫ظ
۹۰ درصد مزارع سیب‌زمینی زنجان به روش‌های نوین آبیاری می‌شود جواد تاراسی در گفتگو با خبرنگار بازار با بیان اینکه در استان زنجان شهرستان طارم بیشترین کشت محصول سیب زمینی را دارد، گفت: کشاورزان طارمی این روزها مشغول برداشت سیب زمینی از زمین‌های کشاورزی خود هستند. وی با بیان اینکه برداشت سیب زمینی از دو هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان آغاز شده است، اظهار کرد: میانگین […]

جواد تاراسی در گفتگو با خبرنگار بازار با بیان اینکه در استان زنجان شهرستان طارم بیشترین کشت محصول سیب زمینی را دارد، گفت: کشاورزان طارمی این روزها مشغول برداشت سیب زمینی از زمین‌های کشاورزی خود هستند.

وی با بیان اینکه برداشت سیب زمینی از دو هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان آغاز شده است، اظهار کرد: میانگین عملکرد محصول سیب‌زمینی ۱۶ تن در هکتار است. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان با بیان اینکه بیش از ۳۸ هزار تن محصول از مزارع شهرستان طارم برداشت می شود، گفت: مهمترین ارقام سیب زمینی کشت شده در شهرستان طارم آگریا، جیلی و میلوا است.

تاراسی با بیان اینکه بیش از ۵۹ نوع محصول باغی و زراعی در استان وجود دارد، تصریح کرد: ظرفیت صادراتی بسیار مناسبی برای سیب زمینی از زنجان وجود دارد و زمینه صادرات این محصولات از طرف ایران آزاد بوده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. 

وی با بیان اینکه زنجان جزو استان‌های مهم تولیدکننده سیب‌زمینی در کشور است، گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مزارع سیب‌زمینی استان به روش‌های نوین آبیاری می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان با بیان اینکه بیش از هشت هزار هکتار از مزارع استان زیر کشت سیب زمینی رفته است، یادآورشد: بهره‌گیری از آبیاری‌های نوین، تغذیه اصولی و استفاده از ارقام مناسب از جمله عوامل مؤثر در افزایش عملکرد در مزارع سیب‌زمینی استان است. 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار