استاندار خوزستان در نشست شورای برنامه ریزی آغاجاری عنوان کرد/

همه پای صندوق های رای حاضر شویم / پروژه کارخانه پتروپالایش در آغاجاری ساخته میشود / تشریح مصوبات در زمینه های ساخت مسکن، جاده، آب شرب و طرح های ورزشی

تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۱۴ ب٫ظ
همه پای صندوق های رای حاضر شویم / پروژه کارخانه پتروپالایش در آغاجاری ساخته میشود / تشریح مصوبات در زمینه های ساخت مسکن، جاده، آب شرب و طرح های ورزشی  قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان روز شنبه در نشست بررسی مشکلات و پروژه های شهرستان آغاجاری در محل فرمانداری این شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام (ره) و قیام ۱۵ خرداد یادآور شد: ارتحال امام (ره) حادثه ای بسیار اسفناک و عظیم بود و انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان جانشین […]

 قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان روز شنبه در نشست بررسی مشکلات و پروژه های شهرستان آغاجاری در محل فرمانداری این شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام (ره) و قیام ۱۵ خرداد یادآور شد: ارتحال امام (ره) حادثه ای بسیار اسفناک و عظیم بود و انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان جانشین امام (ره) بلافاصله نقطه امیدی را برای مردم ایران و مسلمانان ایجاد کرد.

وی افزود: امام از آغاز نهضت و انقلاب همواره تکیه بر مردم داشت و پس از پیروزی انقلاب، خبرگان قانون اساسی را تشکیل دادند و ۱۲ فروردین ماه و در واقع به فاصله کوتاهی از پیروزی انقلاب فرمان برگزاری رفراندوم را صادر کردند و پس از آن همواره امور کشور با تکیه بر آرای عمومی تعیین شده است و امام همواره بر دو رکن اسلامیت و جمهوریت تاکید داشتند و به صراحت عنوان نمودند که میزان رای ملت است و مقام معظم رهبری هم در فرمایشاتشان بر این نکته تاکید دارند.

استاندار خوزستان ادامه داد: بنابراین به یاد امام و شهدا و در پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری همه باید پای صندوق های رای حاضر شویم و بتوانیم در شان نظام جمهوری اسلامی در صحنه حاضر باشیم و دشمنان را دوباره مایوس کنیم.

سلیمانی یادآور شد: خوزستان درآمدهای زیادی عائد کشور میکند اما به نوعی مظلوم واقع شده است البته مجموعه نظام جمهوری اسلامی به خوزستان توجه داشته است و کار شده است در عین حال مشکلاتی همچون خسارت های جنگ هشت ساله و پس از آن تحریم ها، بحران ها و مشکلات مختلف که آخرین آن معضل کرونا بود در توسعه استان وقفه ایجاد کرد.

استاندار خوزستان ادامه داد: در حال حاضر استان دست به گریبان مشکلاتی است اما برخی از نقاط استان همچون آغاجاری، اندیکا، لالی و …. دچار مشکلات حادی است.

سلیمانی تصریح کرد: در اندیکا و لالی با توجه به اسکان دائمی برخی از عشایر جمعیت زیاد شد اما در آغاجاری در دهه ۶۰ حدود ۷۰ هزار جمعیت داشت و یکی از نقاط مهم و استراتژیک کشور بود به گونه ای که دومین چاه های نفت پس از مسجدسلیمان در شهرستان آغاجاری زده شد و امروز درگیر مشکلات زیادی است که برای ما زیبنده نیست.

استاندار خوزستان بیان کرد: با توجه به بازدید میدانی ای که از آغاجاری داشتیم باید گفت که در برخی محلات این شهرستان فقر در سطح زیادی وجود دارد؛ همچنین آمار طلاق، خودکشی، اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی در این شهرستان بیش از حد متوسط است.

نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: بنابراین با توجه به چنین شرایطی بر ما مسوولان واجب و لازم است هر آنچه از دستمان ساخته است انجام دهیم.

سلیمانی تصریح کرد: از حدود هزار و ۲۴۵ میلیارد تومان بودجه مناطق محروم سهم شهرستان آغاجاری تنها یک و نیم میلیارد تومان دیده شده است که این رقم بسیار کم است و بنابراین باید از بودجه استان جبران شود.

استاندار خوزستان اظهار داشت: در خصوص طرح پتروپالایش شهرستان آغاجاری هیچ بهانه ای از هیچ مدیری برای تعلل در اجرای پروژه را نمیپذیرم.

سلیمانی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی آغاجاری و اینکه شرایط برای دامداری و کشاورزی در آن چندان مهیا نیست اجرای پروژه کارخانه پتروپالایش آغاجاری که ظرفیت اشتغالزایی برای دو تا سه هزار جوان را در بر دارد از هر کاری واجب تر است.

استاندار خوزستان همچنین در پایان این نشست در خصوص مصوبات جلسه توضیح داد: قرار شد پاسخ همه استعلام های مربوط به پروژه پتروپالایش آغاجاری حداکثر ظرف یک ماه داده شود.

سلیمانی افزود: خصوص ساکنین مناطق نفتخیز جهت جا به جایی این افراد با راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و شرکت نفت به تفاهم رسیدیم که مکانی در شهر با قیمت منطقه ای و ارزان جانمایی شود و در اختیار بنیاد مسکن قرار داده شود و پول ساخت مسکن را نیز از محل مطالبات این خانوارها از شرکت نفت پرداخت نمایند.

استاندار خوزستان ادامه داد: همچنین بنیاد مسکن به هر یک از خانوارها مبلغ ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۵۰ میلیون تسهیلات کم بهره خواهد داد و مابقی هم متناسب با قیمت اعیانی ساختمان هایی که در مناطق نفتخیز دارند توسط وزارت نفت پرداخت میشود و مطابق برنامه قرار است فرآیند ساخت این واحدهای مسکونی ظرف یک سال انجام شود.

سلیمانی تصریح کرد: در زمینه مشکلات آب شرب بنا شد سه برنامه انجام شود یکی اجرای خطوط اصلی مسیر، یکی حفر دو حلقه چاه و ۳.۵ کیلومتر لوله گذاری بود و دیگر برنامه هم آبرسانی با تانکر بود که مجموع این سه برنامه حدود ۱۰ تا ۱۱ میلیارد اعتبار نیاز دارند که پنجاه درصد از این رقم از منابع استانی تامین میشود و پنجاه درصد دیگر هم توسط آبفا تقبل میشود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: در خصوص استخر و چمن مصنوعی هم قرار شد وزارت نفت حدود ۱۴ میلیارد تومان برای ساخت استخر هزینه نماید و ۳ زمین چمن مصنوعی هم ظرف دو هفته آماده شود.

وی در پایان گفت: همچنین در ارتباط با ۵ کیلومتر جاده اصلی قرار شد اداره راه از محل اعتبارات نفت ۵ میلیارد تومان و ما هم ۳ میلیارد تومان برای ساخت این پنج کیلومتر هزینه نماییم. همچنین بنا شد حدود ۲۰ کیلومتر جاده روستایی ظرف سه تا چهارماه آینده لکه گیری و آسفالت شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار