مدیرکل دامپزشکی خوزستان خبر داد؛

تولید بیش از ۳۰ میلیون قطعه بچه میگو در خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۹ ق٫ظ
تولید بیش از ۳۰ میلیون قطعه بچه میگو در خوزستان مصطفی کنارکوهی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سایت پرورش میگو چوئبده در شهرستان آبادان یکی از اولین سایت‌های پرورش میگو در کشور است که در سال جاری یک مرکز تکثیر میگو و سه مرکز نرسری لارو میگو در این سایت فعال هستند. مدیرکل دامپزشکی خوزستان اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری مراکز تکثیر میگو این استان بالغ بر ۳۰ میلیون […]

مصطفی کنارکوهی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سایت پرورش میگو چوئبده در شهرستان آبادان یکی از اولین سایت‌های پرورش میگو در کشور است که در سال جاری یک مرکز تکثیر میگو و سه مرکز نرسری لارو میگو در این سایت فعال هستند.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری مراکز تکثیر میگو این استان بالغ بر ۳۰ میلیون قطعه بچه میگو تولید می‌شود و مابقی پست لاروها مورد نیاز از استان‌های بوشهر و هرمزگان تأمین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۲۰ مزرعه پرورش میگو بر اساس تقویم پرورش در سال جاری در حال آبگیری و آماده‌سازی اولیه هستند، تأکید کرد: همه مراکز پرورش میگو در استان خوزستان تحت نظارت دامپزشکی قرار دارند.

کنارکوهی افزود: ضوابط بهداشتی، مراحل آماده‌سازی مزارع تکثیر و پرورش همچنین تعیین سلامت میگوهای مولد، پست لاروها، شرایط فیزیکی مراکز پرورش و نهاده‌های مصرفی این مراکز برای جلوگیری از بیماری‌های احتمالی به صورت مستمر مورد رصد و پایش قرار می‌گیرند.

وی بر رعایت ضوابط بهداشتی در همه مراکز تولیدی استان تأکید کرد و گفت: اصل اساسی تولید رعایت کامل ضوابط بهداشتی، قرنطینه‌ای در همه مراکز تولید از آن جمله آبزیان برای تولید پایدار و سالم به منظور حفظ زنجیره بهداشتی تولید از ابتدا تا مصرف است.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان افزود: افراد پرورش‌دهنده باید توصیه‌های دامپزشکی را به صورت جدی اجرا کنند تا در نهایت شاهد شکوفایی هرچه بیشتر منطقه و پایداری تولید در راستای شکل‌گیری مجدد صنایع وابسته به این صنعت باشیم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار