پیام مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب به مناسبت هفته محیط زیست

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۱ ق٫ظ
پیام مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب به مناسبت هفته محیط زیست باسمه تعالی همواره داشتن محیط زیستی سالم و عاری از هرگونه آلودگی در زمره نیازهای ضروری بشر بوده است اما دستیابی به این موهبت تنها با تغییر سبک زندگی، چشم‌پوشی از منافع کوتاه مدت و مسئولیت‌پذیری بیشتر انسان در قبال سرمایه‌های طبیعی و بین نسلی امکان پذیر است. تعیین هفته‌ای به نام محیط‌زیست با هدف […]

باسمه تعالی

همواره داشتن محیط زیستی سالم و عاری از هرگونه آلودگی در زمره نیازهای ضروری بشر بوده است اما دستیابی به این موهبت تنها با تغییر سبک زندگی، چشم‌پوشی از منافع کوتاه مدت و مسئولیت‌پذیری بیشتر انسان در قبال سرمایه‌های طبیعی و بین نسلی امکان پذیر است.

تعیین هفته‌ای به نام محیط‌زیست با هدف همسو ساختن تلاش‌ها در جهت برآورده ساختن آرمان یادشده و یادآوری اهمیت توجه آحاد جامعه به حفظ منابع طبیعی، صورت گرفته است تا به یاد داشته باشیم حفظ شرایط طبیعی بقا و بسترسازی لازم برای تداوم سالم حیات آیندگان، بایستی در همه فعالیت‌ها مدنظر باشد.

اگرچه هفته محیط زیست در سال جاری با شعار “بازنگری، بازآفرینی و بازسازی، اقشار مختلف جامعه را به تغییر سبک زندگی با هدف بازگرداندن نظم طبیعت فرا می‌خواند، اما این فراخوانی، تمامی صنایع و شرکت‌ها را نیز موظف می‌سازد تا همگام با همه دوستداران محیط زیست، اقدامات لازم را برای اصلاح فرآیندها عملی نموده و دوستی خود با محیط زیست را به اثبات برسانند.

شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب از جمله صنایع و سازمان‌های پیشگام در زمینه توجه به الزامات محیط‌زیستی است که با هدف به حداقل‌رسانی آلاینده‌ها و براساس شناسایی صحیح جنبه‌های محیط‌زیستی فرآیندهای بالادستی حوزه نفت و گاز، مجموعه ای از اقدامات اصلاحی را در طرح‌ها و پروژه‌های خود پیگیری می‌نماید.

نگاهی به روند اجرای پروژه‌های جمع‌آوری گازهای همراه و آمار کاهشی گازسوزی در مشعل‌‌ها ، افزایش مستمر میزان مدیریت پساب و پسماند صنعتی درسال‌های اخیر، درج پیوست محیط زیست و انجام مطالعات زیست محیطی در مگا پروژه ها از جمله طرح بزرگ افزایش و نگهداشت تولید، بهبود عملکرد محیط زیستی این شرکت را نمایان می‌سازد؛ هرچند هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم، اهتمام در بهره‌گیری از روش‌های نوین مقابله با آلودگی و حذف کامل پسماندها، موفقیت ما را در مسیر تعهدات محیط زیستی کامل خواهد ساخت.

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته محیط‌زیست و تقدیر از تمامی فعالان این عرصه به ویژه همکاران دلسوز و تلاشگر شاغل در شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب، یادآور می‌شوم: رسالت این شرکت در تقویت بنیادهای توسعه پایدار ایران، اگرچه نمودی بومی و اقلیمی دارد، اما تابع اندیشه‌ای جهانی در راستای رهایی طبیعت و نجات زمین از هجوم آلاینده‌ها و بخشی از مسئولیت اجتماعی و اخلاقی ما در قبال جامعه و محیط زیست است.    

 

احمد محمدی

مدیرعامل


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار