همکاری شیلات و فنی حرفه ای برای کاهش هزینه تحمیلی به صیادان

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۹ ب٫ظ
همکاری شیلات و فنی حرفه ای برای کاهش هزینه تحمیلی به صیادان مدیر کل شیلات خوزستان گفت: شرکت های خصوصی هزینه های سرسام آوری به جامعه صیادی تحمیل می کنند و قطعا با ورود اداره کل فنی و حرفه ای به این موضوع، موانع موجود کمرنگ و برداشته می شوند به گزارش کشاورزی پرس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان:  مدیر کل شیلات استان […]

مدیر کل شیلات خوزستان گفت: شرکت های خصوصی هزینه های سرسام آوری به جامعه صیادی تحمیل می کنند و قطعا با ورود اداره کل فنی و حرفه ای به این موضوع، موانع موجود کمرنگ و برداشته می شوند

به گزارش کشاورزی پرس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان:  مدیر کل شیلات استان گفت: در جلسه هم اندیشی با فنی و حرفه ای استان و اتحادیه ها و تعاونی های صیادی در راستای شعار سال ( پشتیبانی و مانع زدایی)  موضوع آموزش و مهارت افزایی را مهم برشمرد و گفت: در برخی دستگاه های اجرایی نیاز به ارتقا مهارت ها و همگام شدن با جریان تکنولوژی امری ضروری است و باید به صورت مستمر انجام شود.

فتح الله ابوعلی افزود: خوشبختانه تفاهم نامه سه جانبه، در سال گذشته، زمینه بسیار خوبی برای اجرای فعالیت های آموزشی فراهم کرده است و امیدواریم به توسعه و بهینه سازی صنعت صید و صیادی شیلات استان منجر شود.

وی ادامه داد: استان خوزستان، ظرفیت و پتانسیل های بسیار خوبی دارد و هم اکنون، مرکز آموزشی صید و صیادی در آبادان فعال است که مورد استقبال صیادان واقع شده است.

ابوعلی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰ هزار صیاد در استان فعالیت می کنند و به تبع آن نیروهای جوانی وارد حرفه صیادی می شوند که اهمیت دوره های تخصصی را دوچندان می کند و ما ملزم هستیم این افراد را با علم دریانوردی و امنیت دریایی آگاه کنیم.

وی، یادآور شد: آموزش های ملوانی و موتوریست شناورهای صیادی در رابطه با تامین و نگهدای تکنولوژی های جدید در صنعت صیادی و ناوبری نیز ضروری است.

ابوعلی به موانع برگزاری دوره های آموزشی اشاره و اظهار داشت: شرکت های خصوصی هزینه های سرسام آوری به جامعه صیادی تحمیل می کنند و قطعا با ورود اداره کل فنی و حرفه ای به این موضوع، موانع موجود کمرنگ و برداشته می شوند.

وی خاطر نشان کرد:  برای برگزاری بعضی از دوره های آموزشی مجوز سازمان بنادر نیاز است و چنانچه اداره کل فنی و حرفه ای با سازمان مذکور تفاهم نامه همکاری دارد باید هر چه سریع تر اقدامات لازم را شروع کنیم و در غیر این صورت باید تلاش مشترکی در راستای اخذ این مجوزها صورت بگیرد. 

این مقام مسئول، در ادامه بر هماهنگی های سه جانبه به منظور صدور و به کارگیری گواهینامه های دوره های تخصصی نیز تاکید کرد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار