خشکسالی به تولید گندم و کلزای خوزستان آسیب زد.

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۶ ق٫ظ
خشکسالی به تولید گندم و کلزای خوزستان آسیب زد.   به گزارش کشاورزی پرس به نقل از گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، خدارحم امیری زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه خشکسالی به تولید گندم و کلزای استان آسیب وارد کرد و باعث کاهش تولید این محصولات شده است، گفت: به دلیل وجود این مسئله و کاهش بارندگی‌ها، امسال امکان کشت برنج در خوزستان وجود ندارد و برای […]

 

خشکسالی به تولید گندم و کلزای خوزستان آسیب زد

به گزارش کشاورزی پرس به نقل از گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، خدارحم امیری زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه خشکسالی به تولید گندم و کلزای استان آسیب وارد کرد و باعث کاهش تولید این محصولات شده است، گفت: به دلیل وجود این مسئله و کاهش بارندگی‌ها، امسال امکان کشت برنج در خوزستان وجود ندارد و برای دیگر کشت‌ها نیز محدودیت‌هایی در نظر گرفته شد.

او افزود: کشاورزان باید برنامه محور و اقتصاد محور عمل کنند نه اینکه فعالیت آنها، تولید محور باشد.

امیری زاده با بیان اینکه کشاورزی محور استقلال هر کشور است، بیان داشت: خوزستان یکی از ۳۲ استان کشاورزی کشور بوده که آن را به عنوان قطب انرژی می‌شناسند، در حالی که استان، پیشانی قطب کشاورزی کشور نیز است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان در پایان تصریح کرد: خوزستان با تولید ۱۷.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی، معادل ۱۴ درصد تولیدات کل کشور، مهمترین استان تولیدکننده محصولات کشاورزی کشور با تنوع ۱۳۸ محصول است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار