روستای “نهرحسین” شادگان بالاخره صاحب پل شد/ نفس راحت پدر و مادر دانش‌آموزان پس از سال‌ها

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۱ ق٫ظ
روستای “نهرحسین” شادگان بالاخره صاحب پل شد/ نفس راحت پدر و مادر دانش‌آموزان پس از سال‌ها پس از مطالبه مردمی نسبت به مشکلات رفت آمد اهالی و دانش‌آموزان روستای نهر حسین شادگان به روستای هم جوار و انتقال این مطالبه به وزیر راه و شهرسازی دستور ساخت پل داده شد.

 

 
روستای "نهرحسین" شادگان بالاخره صاحب پل شد/ نفس راحت پدر و مادر دانش‌آموزان پس از سال‌ها

 روستای نهر حسین از توابع شهرستان شادگان به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرار گیری نهرهای متعدد در اطراف روستا، تردد ساکنان و به خصوص دانش آموزان را با مشکل مواجه کرده بود.

مدتی پیش، انتشار کلیپی از مطالبه دانش‌آموزان این روستا در خصوص عدم دسترسی مناسب به یک پل ایمن و قابل تردد جهت دسترسی دانش‌آموزان به مدرسه باعث وانش برخی از مسئولان و دستور سریع وزیر راه برای ایجاد یک پل ایمن برای دسترسی دانش‌آموزان شد.

در سال‌های اخیر دانش آموزان این روستا جهت رفت‌وآمد به مدرسه مجبور بودند یا مسیر طولانی ۵ کیلومتری را پیاده طی کنند و یا برای عبور از دونهر آب که در مسیر مدرسه قرار داشت از پل‌هایی که تنه درختان بود عبور کنند.

ساکنان این روستای، جهت تردد از نهرها، اقدام به احداث پل‌های چوبی به وسیله تنه درخت‌ می‌کردند که بسیار خطرناک بودند و حتی چند مورد سقوط دانش‌آموزان را در پی داشتند.

در همین رابطه از مدتی پیش اهالی روستا مطالبه گری را از طریق رسانه شروع کردند که این موضوع به اطلاع وزیر راه و شهرسازی رسید و با دستور مستقیم وی اداره راهداری خوزستان وارد عمل شد و با ایجاد پل عابر پیاده بر روی دو نهر آب مابین دو روستا مشکل تردد دانش آموزان و اهالی این منطقه را برطرف کرد.

پس از دستور فوری وزیر راه و شهرسازی مبنی بر احداث پل کوچک جهت دسترسی راحت دانش‌آموزان و ساکنان، شاهد احداث پل‌هایی جهت تردد عابران پیاده هستیم که باعث نقش بستن لبخند رضایت بر لبان دانش‌آموزان و ساکنان روستا شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار