‎رئیس انجمن صنفی کشاورزان خوزستان:

‎حدود ۲۰۰ میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان خوزستانی پرداخت نشد

تاریخ انتشار: جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰ | ۲۳:۰۱ ب٫ظ
‎حدود ۲۰۰ میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان خوزستانی پرداخت نشد مسعود اسدی گفت:با گذشت بیش از یک ماه از تحویل کلزای کشاورزان به مراکز خرید دولتی اما تاکنون حدود ۲۰۰ میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان استان خوزستان پرداخت نشده و آنها به شدت دچار مشکلاتی مالی و اقتصادی شدند. وی افزود: از ۲۱ اردیبهشت‌ماه تاکنون که کلزاکاران محصول تولیدی خود را به مراکز خرید دولتی […]

مسعود اسدی گفت:با گذشت بیش از یک ماه از تحویل کلزای کشاورزان به مراکز خرید دولتی اما تاکنون حدود ۲۰۰ میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان استان خوزستان پرداخت نشده و آنها به شدت دچار مشکلاتی مالی و اقتصادی شدند.

وی افزود: از ۲۱ اردیبهشت‌ماه تاکنون که کلزاکاران محصول تولیدی خود را به مراکز خرید دولتی تحویل دادند ولی تاکنون شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی و یک شرکت خصوصی حدود ۲۰۰ میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان را پرداخت نکرده‌اند.

رئیس انجمن صنفی کشاورزان خوزستان تصریح کرد: در حالی که کشاورزان خوزستانی به شدت برای تأمین هزینه‌های معیشتی و پرداخت بدهی خود به بانک‌ها تحت‌فشار هستند و این رفتارها اصلاً صحیح نیست.

اسدی خبر داد: البته از این میزان مطالبات ۹۰ درصد متعلق به شرکت خصوصی است که به صورت قطره چکانی مطالبات کلزاکاران را پرداخت می‌کند.

وی یادآور شد: پیگیری‌های متعدد کشاورزان تاکنون به نتیجه نرسیده و اخبار رسیده حاکی از آن است در صورتی که ظرف هفته جاری مطالبات آنها پرداخت نشود، کشاورزان برای دریافت حق خود رهسپار تهران می‌شوند.

رئیس انجمن صنفی کشاورزان خوزستان انتقاد کرد: این عملکرد نیز در میل و رغبت کشاورزان به کشت کلزا در فصل آینده اثر منفی دارد و این در حالی است که کشور به شدت به افزایش کاشت دانه‌های روغنی نیاز دارد؛ بنابراین سوءمدیریت‌ها و بدرفتاری با کشاورزان عواقب نامطلوبی را در سیاست‌های کلی دولت در بخش کشاورزی دارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار