برداشت انگور از تاکستان‌های شهرستان کارون شروع شد

تاریخ انتشار: شنبه ۵ تیر ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۶ ق٫ظ
برداشت انگور از تاکستان‌های شهرستان کارون شروع شد جبار حمادی گفت: برداشت انگور از سطح ۴۵هکتار از تاکستان‌های این منطقه تا مرداد ماه ادامه خواهد داشت. وی برداشت انگور در واحد سطح را ۱۷ تا ۲۰ تن در هکتار بیان کرد و افزود:شهرستان کارون ظرفیت مناسبی برای توسعه کشت انگور دارد. مدیرجهادکشاورزی کارون افزود: سطح تاکستان‌های این منطقه ۱۱۰هکتار بود که با بروز […]

جبار حمادی گفت: برداشت انگور از سطح ۴۵هکتار از تاکستان‌های این منطقه تا مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
وی برداشت انگور در واحد سطح را ۱۷ تا ۲۰ تن در هکتار بیان کرد و افزود:شهرستان کارون ظرفیت مناسبی برای توسعه کشت انگور دارد.
مدیرجهادکشاورزی کارون افزود: سطح تاکستان‌های این منطقه ۱۱۰هکتار بود که با بروز سیلاب مهیب فروردین ماه ۱۳۹۸ حدود ۷۰هکتار آن که عمدتا” در جوار رودخانه کارون قرار داشتند دچار آبگرفتگی شد و از بین رفت.
حمادی افزود: تلاش و برنامه ریزی برای احیای تاکستان های منطقه که اشتغال و درآمدخوبی برای باغداران دارد انجام شده ولی باید بهره برداران منطقه نیز برای بازسازی تاکستان های منطقه همراهی و مشارکت کنند.
 به گزارش ایرنا سطح تاکستان های خوزستان حدود یک هزار هکتار است و از این سطح سالانه سطح حدود ۱۰هزار تن انگور و غوره تولید می‌شود.
انگور تاکستان های کارون ، شادگان و آبادان از نوع عسکری ، یرشی ، بنگی و انگور تاکستان های ایذه ، باغملک ، دزفول از نوع یاقوتی و پرلایت هستند.
سطح باغ های خوزستان حدود ۶۵هزار هکتار است که حدود ۴۲هزار هکتار آن نخیلات و بقیه باغ‌ها انواع مرکبات ، زیتون ، انگور ، انجیر و انار هستند.
حجم تولیدات زراعی و باغی استان خوزستان ۱۷.۵میلیون تن است که در سال‌های خشکسالی و کم آبی ، تولیدات بخش کشاورزی استان تا ۲۰ درصد کاهش می‌یابد.   

منبع ایرنا

 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار