آب شرب اهواز عامل انتشار وبا است؟

تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۸ ق٫ظ
آب شرب اهواز عامل انتشار وبا است؟   دکتر سید محمد علوی با اشاره به اخبار منتشرشده مبنی بر بروزبیماری وبا و وجود انگل “فاسیولا هپاتیکا” در آب‌های اهواز اظهار کرد: این شایعه تکراری است و هر سال با آغاز فصل تابستان سر و کله آن در فضای مجازی پیدا می‌شود. وی افزود: این شایعه، از اساس دروغ و غیر علمی است. رئیس مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: […]

 

آب شرب اهواز عامل انتشار وبا است؟

دکتر سید محمد علوی با اشاره به اخبار منتشرشده مبنی بر بروزبیماری وبا و وجود انگل “فاسیولا هپاتیکا” در آب‌های اهواز اظهار کرد: این شایعه تکراری است و هر سال با آغاز فصل تابستان سر و کله آن در فضای مجازی پیدا می‌شود.

وی افزود: این شایعه، از اساس دروغ و غیر علمی است.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: انگل فاسیولا هپاتیکا از کرم‌های پهن یا فلوک‌های کبدی است و برای انتقال، به شرایطی نیاز دارد.

وجود آب و مردابی که در کناره آن سبزیجات و گیاهان آبزی رشد کنند و مردم از آن‌ها استفاده می‌کنند، از اهم شرایط انتقال این انگل است.

علوی بیان کرد: شرایط انتقال این بیماری در خوزستان و اهواز وجود ندارد و تاکنون گزارشی از این بیماری در استان خوزستان گزارش نشده است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: همچنین تاکنون در خوزستان موردی از آلودگی به ویبریو کلرا که عامل وبای التور است، در آب یا انسان گزارش نشده است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار