افزون بر سه هزار هکتار از مزارع شادگان به کشت تابستانه اختصاص یافت.

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰ ق٫ظ
افزون بر سه هزار هکتار از مزارع شادگان به کشت تابستانه اختصاص یافت.   خلیل منیعات اظهار داشت: این سطح از زمین‌های کشاورزی  به کشت انواعمحصولات ذرت، شلتوک، حبوبات، صیفی‌جات و کنجد در تابستان اختصاص یافته است. وی افزود:تابستان امسال ۵۰۰ هکتار  ذرت علوفه‌ای، ۶۰۰ هکتار حبوبات، ۳۰۰ هکتار صیفی‌جات، ۵۰۰ هکتار کنجد، ۳۰۰هکتار سبزیجات، ۶۰۰ هکتار علوفه و ۴۰۰ هکتار خیار در شادگانکشت می شود. مدیر جهاد کشاورزی شادگان به پیش‌بینی برداشت ۴۰ هزار تن محصولات تابستانه از زمین‌های […]

 

افزون بر سه هزار هکتار از مزارع شادگان به کشت تابستانه اختصاص یافت

خلیل منیعات اظهار داشت: این سطح از زمین‌های کشاورزی  به کشت انواعمحصولات ذرت، شلتوک، حبوبات، صیفی‌جات و کنجد در تابستان اختصاص یافته است.

وی افزود:تابستان امسال ۵۰۰ هکتار  ذرت علوفه‌ای، ۶۰۰ هکتار حبوبات، ۳۰۰ هکتار صیفی‌جات، ۵۰۰ هکتار کنجد، ۳۰۰هکتار سبزیجات، ۶۰۰ هکتار علوفه و ۴۰۰ هکتار خیار در شادگانکشت می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شادگان به پیش‌بینی برداشت ۴۰ هزار تن محصولات تابستانه از زمین‌های کشاورزی این شهرستان اشاره کرد و گفت: تامین امنیت غذایی و حرکت در مسیر خودکفایی و حمایت از صنعت کشاورزی برای تحقق اقتصاد مقاومتی از اولویت‌های مهم در شهرستان شادگان است.

منیعات با اشاره به کمبود آب مورد نیاز کشاورزی در شادگان گفت: کشاورزان مناطق بالادست شادگان با کنترل ورود آب به انهار و پمپ‌های آب ،حقابه کشاورزان شادگانی را رعایت کنند تا آب به مناطق پایین دست شادگان برسد.

شهرستان شادگان در جنوب خوزستان در انتهای حوضه رودخانه مارون- جراحی قرار دارد.   این شهرستان یکی از مراکز کشاورزی قدیم و از تولیدکنندگان عمده محصولات در خوزستان است که در سال‌های گذشته با تنش آبی روبه رو بوده است. 
شادگان با ۵۷ هزار هکتار اراضی قابل کشت با آب و هوای گرم و مرطوب یکی از مراکز تامین محصولات گرمسیری در استان خوزستان است و گندم، انواع سبزیجات، بامیه و خرما از عمده‌ترین محصولات کشاورزی آن به‌شمار می‌روند. 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار