افزایش ظرفیت تولید برق در نیروگاه سد دز

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۵ ق٫ظ
افزایش ظرفیت تولید برق در نیروگاه سد دز  مدیر عامل سد و نیروگاه دز گفت: علیرغم کمبود آب و خشکسالی در حالی که ما مجاز هستیم تا روزانه ۱۰۰ متر مکعب بر ثانیه آب از سد دز رها سازی کنیم اما برای برطرف کردن نیاز شهروندان  تا ۱۵۰ متر مکعب بر ثانیه آب نیز رهاسازی می شود. سعید رئوفی نسب افزود: پس از […]

 مدیر عامل سد و نیروگاه دز گفت: علیرغم کمبود آب و خشکسالی در حالی که ما مجاز هستیم تا روزانه ۱۰۰ متر مکعب بر ثانیه آب از سد دز رها سازی کنیم اما برای برطرف کردن نیاز شهروندان  تا ۱۵۰ متر مکعب بر ثانیه آب نیز رهاسازی می شود.

سعید رئوفی نسب افزود: پس از بهینه سازی که در یکی از بخش‌های مجموعه سد دز انجام شد، ظرفیت تولید برق این نیروگاه با ۳۰ مگاوات افزایش به ۵۵۰ مگاوات در سال افزایش یافت.

وی ادامه داد: با اینکه باید در نیروگاه سد دز شبانه روز ۲ و نیم میلیون کیلووات ساعت برق تولید می کنیم ،  اما گا‌ها مجبوریم تا ۲ برابر این رقم یعنی  ۵ میلیون کیلو وات ساعت برق تولید نماییم  که با مشکلی مواجه نشویم.

مدیر عامل سد و نیروگاه دز بیان کرد: از محدوده دز تا خرم آباد و از دز تا اهواز هیچ نیروگاهی با شبکه ۲۳۰ کیلو ولت وجود ندارد و بنابراین جبران افت ولتاژ در این مسیر ۴۰۰ کیلومتری بر عهده نیروگاه سد دز قرار دارد که نقش بسیار محوری را ایفا می‌کند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار