پل قدیم دزفول مرمت می شود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۰ ق٫ظ
پل قدیم دزفول مرمت می شود به گزارش کشاورزی پرس رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول در نشست شورای اداری این شهرستان با اشاره به  تامین اعتبار برای مرمت بقعه ادریس نبی و ارائه تسهیلات برای صنایع دستی در بخش چغامیش دزفول گفت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای مطالعات بافت تاریخی دزفول تامین شده است. مهدی […]

به گزارش کشاورزی پرس رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول در نشست شورای اداری این شهرستان با اشاره به  تامین اعتبار برای مرمت بقعه ادریس نبی و ارائه تسهیلات برای صنایع دستی در بخش چغامیش دزفول گفت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای مطالعات بافت تاریخی دزفول تامین شده است.

مهدی چناری به تامین سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای مرمت چهار خانه تاریخی دزفول اشاره کرد وافزود: دزفول به عنوان شهر ملی کپو ثبت شده و حدود ۷۰ درصد از روند پرونده جهانی شدن آن پیگیری شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول با بیان اینکه خانه تاریخی گلچین برای دبیرخانه شهر ملی کپو در نظر گرفته شده است اظهار داشت: پیگیری‌هایی برای ایجاد موزه باستان شناسی در دزفول انجام شده که قرار است استانداری خوزستان ۵۰ درصد اعتبار و وزارت میراث فرهنگی ۵۰ درصد مابقی را برای ساخت این موزه تامین کنند.

منبع خبرگزاری صداوسیما


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پیش دبستانی و دبستان امام سجاد (ع)
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار