دومین محموله داروی قارچ سیاه وارد کشور شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۸:۲۲ ب٫ظ
دومین محموله داروی قارچ سیاه وارد کشور شد حیدر محمدی، مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اظهار کرد: مصرف دارو‌های درمان قارچ سیاه تقریباً بیش از دو هفته است که از حالت طبیعی خارج شده و به شدت افزایش پیدا کرده است. او افزود: سرانه مصرف داروی قارچ سیاه در کشور ماهیانه ۸ تا ۹ هزار دوز بوده […]

حیدر محمدی، مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اظهار کرد: مصرف دارو‌های درمان قارچ سیاه تقریباً بیش از دو هفته است که از حالت طبیعی خارج شده و به شدت افزایش پیدا کرده است.

او افزود: سرانه مصرف داروی قارچ سیاه در کشور ماهیانه ۸ تا ۹ هزار دوز بوده اما اکنون این میزان افزایش یافته است. در حال حاضر ۲۵ هزار عدد از این دارو را برای دو ماه در بازار توزیع کردیم که ظرف یک هفته تمام شد.

محمدی ادامه داد: به دنبال افزایش سیر مصرفی این دارو، میزان واردات را افزایش دادیم. امروز خوشبختانه دومین محموله “آمفوتریسین بی لیپوزومال” به  میزان ۱۳ هزار عدد وارد شد؛ اگر با مشکلی مواجه نشویم در این هفته واردات همچنان ادامه پیدا می‌کند. امیدواریم تا آخر هفته تعداد قابل توجهی از این دارو در دسترس قرار بگیرد تا بیماران مشکلی پیدا نکنند.

محمدی تصریح کرد: هفته گذشته ۲۲ هزار عدد آمفوتریسین بی برای درمان قارچ سیاه ترخیص و امروز هم ۱۳ هزار عدد از این محموله وارد کشور شد.

او توصیه کرد: به هیچ وجه دارو‌های تخصصی را خارج از داروخانه‌ها تهیه نکنید زیرا این دارو‌ها به احتمال خیلی زیاد تقلبی و غیر قانونی هستند و مضراتش از فروش آن بیشتر است .


آخرين اخبار
پر بحث ترين
دانشگاه پیام نورمرکزاهواز
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار