کشت کنجد ناشکوفا در اراضی کشاورزی شوش

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۲ ق٫ظ
کشت کنجد ناشکوفا در اراضی کشاورزی شوش  مدیر جهاد کشاورزی شوش گفت:با توجه به اهمیت کشت دانه‌های روغنی و ظرفیت بالای شهرستان در تولید محصولات زراعی، این میزان از زمین‌های کشاورزی شوش به کشت کنجد ناشکوفا اختصاص یافت. گودرز بهرامیان ادامه داد: این محصول به صورت پایلوت در اراضی شهرستان به ویژه منطقه چنانه کشت شده است و به صورت مکانیزه توسط […]

 مدیر جهاد کشاورزی شوش گفت:با توجه به اهمیت کشت دانه‌های روغنی و ظرفیت بالای شهرستان در تولید محصولات زراعی، این میزان از زمین‌های کشاورزی شوش به کشت کنجد ناشکوفا اختصاص یافت.

گودرز بهرامیان ادامه داد: این محصول به صورت پایلوت در اراضی شهرستان به ویژه منطقه چنانه کشت شده است و به صورت مکانیزه توسط کمباین برداشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شوش با پیش بینی برداشت حدود ۴۲ تن از کشت سال جاری اظهارداشت: این محصول در حال حاضر از سطح سبز مطلوبی برخوردار است و پیش‌بینی می‌شود با موفقیت اجرای این طرح شاهد توسعه آن به نسبت چند برابر در سال آینده باشیم.

وی افزود: مهمترین چالش کشت کنجد بحث برداشت سنتی بود که با ورود بذر کنجد ناشکوفا و برداشت مکانیزه این مشکل بزرگ حل شد.

گیاه کنجد در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری کشور کشت می‌شود و دارای نیاز آبی کم، گرمادوست و مقاومت زیاد به خشکی و گرما است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
دانشگاه پیام نورمرکزاهواز
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار