تولید حداکثری از میادین مشترک اولویت وزارت نفت است

تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۷:۴۶ ب٫ظ
تولید حداکثری از میادین مشترک اولویت وزارت نفت است وزیر نفت گفت: سرمایه گذاری و تولید حداکثری از میادین مشترک اولویت مهم دولت سیزدهم و وزارت نفت است.  مهندس جواد اوجی روز جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ در بازدید از مناطق نفتخیز جنوب اظهار داشت: با توجه به  تعهدی که برای افزایش تولید میادین مشترک به دولت داده‌ایم و بخش زیادی از میادین مشترک خشکی در استان خوزستان […]

وزیر نفت گفت: سرمایه گذاری و تولید حداکثری از میادین مشترک اولویت مهم دولت سیزدهم و وزارت نفت است.

 مهندس جواد اوجی روز جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ در بازدید از مناطق نفتخیز جنوب اظهار داشت: با توجه به  تعهدی که برای افزایش تولید میادین مشترک به دولت داده‌ایم و بخش زیادی از میادین مشترک خشکی در استان خوزستان قرار دارد بازدید امروز را برای بررسی پروژه‌های جاری و بررسی پیشرفت آنها انجام داده‌ایم.

وی افزود: در میادین مشترک غرب کارون  تعدادی پروژه منعقد و اجرا شده که باید تکمیل شوند و پروژه‌های جدیدی نیز تعریف شود تا بتوانیم حداکثر برداشت از میادین را داشته باشیم.

وی همچنین قدردانی از نیروی انسانی در مناطق عملیاتی و آشنایی با چالش های آنها را از دیگر اهداف سفر امروز خود عنوان کرد.

مهندس اوجی گفت: با همکاری کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی برنامه هایی برای سرمایه گذاری در میادین مشترک و مستقل نفتی و گازی و رسیدگی به مشکلات نیروی انسانی رسمی و غیر رسمی داریم.

وی با اشاره به اینکه کشور۱۵۳ میلیارد بشکه نفت قابل استحصال دارد گفت: این میزان نفت ظرفیت خوبی برای تولید ایجاد کرده است و آمادگی داریم در قالب قراردادها و مشوق های مختلف بتوانیم از ظرفیت سرمایه گذاران برای برداشت از میادن مشترک و مستقل استفاده کنیم.

وزیر نفت درادامه به صنایع پایین دست نفت اشاره کرد و گفت: در استان خوزستان صنایع پایین دستی در زمینه پتروشیمی فعال هستند که با هدف توسعه متوازن، برنامه‌هایی برای زنجیره سرمایه پتروشیمی در نظر داریم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
دانشگاه پیام نورمرکزاهواز
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار