تحقق کامل برنامه تولید شرکت نفت و گاز مارون در نیمه نخست سال ۱۴۰۰

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ | ۱۷:۵۴ ب٫ظ
تحقق کامل برنامه تولید شرکت نفت و گاز مارون در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از تحقق افزون بر ۱۰۰ درصدی برنامه تولید این شرکت در نیمه نخست امسال خبر داد. در جلسه پیش بینی پنج ساله بهره دهی چاه های نفت این شرکت که روز دوشنبه ۱۹ مهر ماه ۱۴۰۰ و با حضور سرپرست مدیریت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برگزار شد، مهندس حمید کاویان […]

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از تحقق افزون بر ۱۰۰ درصدی برنامه تولید این شرکت در نیمه نخست امسال خبر داد.

در جلسه پیش بینی پنج ساله بهره دهی چاه های نفت این شرکت که روز دوشنبه ۱۹ مهر ماه ۱۴۰۰ و با حضور سرپرست مدیریت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برگزار شد، مهندس حمید کاویان ضمن تقدیر از زحمات کارکنان شرکت به خاطر ایجاد شرایط تولیدی قابل قبول، گفت: خوشبختانه موفق شدیم در نیمه نخست سال جاری، ۱۰۱.۳ درصد برنامه تولید را محقق کنیم.

وی افزود: با استفاده از دستگاه‌های فرآورش سیار نفت(MOT) و تفکیک گر سیار نفت(MOS)، ۵۹ هزار بشکه نفت را استحصال و با راه اندازی دو چاه مهم در مخزن بنگستان میدان شادگان که سالیان متمادی از سرویس خارج شده بودند، روزانه ۸ هزار بشکه را به میزان تولید شرکت اضافه کردیم.

مهندس کاویان به دستاوردهای شرکت که تاثیرات بسزای زیست محیطی نیز داشته اند اشاره کرد و یادآور شد: خوشبختانه از فروردین تا شهریور ۱۴۰۰، موفق شدیم ۹۹.۴ درصد پساب های نمکزدایی را به چاه های دفعی تزریق کنیم و علاوه بر این، در بخش جمع آوری گازهای همراه، با همکاری بخش خصوصی روزانه ۱۶ میلیون فوت مکعب گاز همراه را جمع آوری می کنیم که این مهم، میزان گاز سوزی در مجتمع صنعتی شماره ۶ مارون را تقریبا به صفر رسانده است.

وی به تشریح همکاری با بخش خصوصی داخلی در ساخت کالای مورد نیاز صنعت نفت پرداخت و اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری، ۲۸۶۰ قطعه مورد نیاز را با هزینه‌ای حدود ۴۲.۵ میلیارد ریال ساختیم؛ از سال ۹۷ تا کنون در مجموع  ۱۶ هزار و ۳۳۵ قطعه را با  بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه بومی سازی کردیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون خاطرنشان کرد: ۶۳ هزار ۳۶۳ موضع از خطوط لوله و تاسیسات شرکت نیز از فروردین تا شهریور ۱۴۰۰ ضخامت سنجی شد که تاثیر بسزایی را در شناسایی مواضع معیوب و پیشگیری از حوادث داشت به طوریکه خوشبختانه شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون هیچ گونه تلفات انسانی یا تاسیساتی را در بازه ی زمانی مذکور نداشته است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
دانشگاه پیام نورمرکزاهواز
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار