گروه‌های هدف هرچه سریع‌تر واکسن بزنند

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۶ ق٫ظ
گروه‌های هدف هرچه سریع‌تر واکسن بزنند رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: ظرفیت آن را داریم که تا روزی ۱۰۰ هزار دُز واکسن را در استان تزریق کنیم لذا از مردم درخواست می‌شود زمان دریافت واکسن را به عقب موکول نکنند. دکتر محمد علوی افزود: واکسیناسیون، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، بیماریابی، تست، رهگیری و قرنطینه کردن بیماران بهترین راهکار برای جلوگیری از […]

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: ظرفیت آن را داریم که تا روزی ۱۰۰ هزار دُز واکسن را در استان تزریق کنیم لذا از مردم درخواست می‌شود زمان دریافت واکسن را به عقب موکول نکنند.

دکتر محمد علوی افزود: واکسیناسیون، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، بیماریابی، تست، رهگیری و قرنطینه کردن بیماران بهترین راهکار برای جلوگیری از بیماری است.

وی ادامه داد: پیشگیری زمانی موثر است که موارد بیماری مثل اکنون در جامعه کم باشد. اگر واکسیناسیون به طور کامل انجام شود، ولی رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی را در دستور کار نداشته باشیم، همانند برخی از کشور‌های پیشرفته میزان ابتلا و مرگ و میر بیشتر می‌شود.

علوی خاطر نشان کرد: شناسایی و قرنطینه کردن بیماران نقش بی بدیلی برای پیشگیری دارد، اما ما در اجرای قرنطینه خانگی عملکرد خوبی نداشتیم. می‌توانیم جلوی موج‌های بعدی را بگیریم به شرطی که مردم و مسوولان همراهی کنند و واکسیناسیون را با قدرت جلو ببریم.

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: معمولا در فصل پاییز با توجه به تغییر شرایط آب و هوایی و مراجعه مردم به مراکز درمانی، نمی‌توان هر علائمی را به آلرژی نسبت داد لذا بهتر است در صورت بروز علائم ابتدا تست گرفته شود تا دیگر اعضای خانواده درگیر بیماری نشوند.

وی با اشاره به جمعیت ۳۳۶ هزار نفری کودکان ۱۲ تا ۱۷ سال استان خوزستان افزود: در حال حاضر ۳۲ درصد جمعیت شهری و ۳۴ درصد جمعیت روستایی دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ سال استان تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند که آمار مطلوبی نیست. با توجه به بازگشایی مدارس از اواسط آبان ماه فرصت چندانی برای واکسیناسیون دانش آموزان نداریم.

 

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: خانواده‌ها باید بین واکسن زدن و سلامت کودکان یکی را انتخاب کنند. در موج‌های آلفا و دلتا کودکان در معرض خطر قرار گرفتند لذا خانواده‌ها نباید وقت را از دست دهند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
دانشگاه پیام نورمرکزاهواز
تابناك وب
تابناك وب
ایران خودرو
ثبت نام تحصیلی
فراخوان شهرداری
محل كد آمار